Зміст:
- Конструктивні особливості модульних диванів;
- Переваги модульних диванів;
- Механізми трансформації модульних диванів;
- Різновиди модульних диванів.
Модульні дивани – це особливий різновид меблів, який відрізняється від традиційних моделей гнучкою конструкцією з окремих блоків (модулів). Завдяки цьому можна спроєктувати варіант під будь-який інтер’єр, габарити приміщення, розміри. Кількість елементів може включати декілька десятків блоків, габарити, форма та матеріали виготовлення яких підбираються індивідуально під кожного замовника.
Конструктивні особливості модульних диванів
Конструкція модульних диванів передбачає наявність окремих функціональних елементів, які працюють незалежно один від одного. Модель може комплектуватися підлокітниками, пуфами, спинками, торцевими та кутовими блоками, столами, тумбами та багатьма іншими елементами. Також система оснащується механізмом трансформації та внутрішньою нішею для зберігання постільних речей.
Трансформовані блоки модульних диванів виробляються окремо на підприємстві і лише після завершення виробничих заходів збираються в єдину систему вдома. Особливістю такого варіанту є можливість замінити окремий модуль та встановити на його місце інший елемент у разі виникнення такої необхідності. Тому при поломці конкретного блоку не потрібно буде повністю ремонтувати всю систему та витрачати значні матеріальні ресурси.
Переваги модульних диванів
Популярність конструкцій із модулів з кожним роком дедалі більше зростає. Це зумовлено наступними перевагами модульних диванів:
- рухливість модулів – гнучкість конструкції дозволяє пересувати або прибирати блоки, змінювати їх місцями або доповнювати новими елементами, що перетворює модульний диван на своєрідний конструктор для дорослої людини;
- багатофункціональність – модульні блоки можуть включати пуфи, крісла, кавові столики, сюди можна інтегрувати полички, внутрішні ніші, міні-бар та інші необхідні елементи;
- варіативність габаритів та форм – модульний диван можна підібрати під кімнати будь-яких розмірів, він без проблем вбудовується як у малогабаритні приміщення, так і просторі інтер’єри;
- наявність великої кількості посадкових місць – простору вистачить для розміщення всіх членів сім’ї та прийому численних гостей.
Недоліки модульних диванів практично відсутні, якщо добре підійти до вибору. Однак сучасні конструкції такого формату більше підходять для хай-тек та модерн інтер’єрів. Коли йдеться про класичні вінтажні або ретро композиції, то краще зупинитися на традиційних прямих або кутових моделях диванів з цілісним виконанням.
Механізми трансформації модульних диванів
Ключовою особливістю є комплектація модульного дивана зручним трансформаційним механізмом, що дозволяє розкладати його, перетворюючи з місця для сидіння на спальне місце. Моделі з блоків зазвичай оснащуються варіантами розкладання дельфін та пума, які вважаються найбільш оптимальними.
Каталог диванів на замовлення від компанії Snite
При розкладанні моделі дельфін нижня частина виїжджає вперед, а для отримання рівного спального місця використовується додатковий ряд подушок. Якщо віддати перевагу варіанту пума, тоді основний блок піднімається нагору, а нижня частина виїжджає до упору. Сидіння витягується вгору та вперед, друге сидіння фіксується на одному рівні з першим.
Модульні дивани можуть оснащуватися й іншими популярними механізмами трансформації: книжка, єврокнижка, акордеон та іншими різновидами. Ключовою особливістю вибору стає простота розкладання меблів без застосування істотних фізичних зусиль.
Різновиди модульних диванів
Варіативність модульних диванів дозволяє підібрати оптимальне рішення для спальні, дитячої кімнати, вітальні, офісу, кухні та інших приміщень. Для просторих кімнат можна знайти більше видів меблів, адже можна використовувати кілька десятків блоків. А ось у малогабаритних приміщеннях доведеться обмежитися лише кількома модулями.
Розглядаючи види модульних диванів, можна виділити такі популярні категорії:
- кутові модульні дивани – Г та П образні моделі, що характеризуються наявністю правого або лівого кутового елемента, механізму трансформації, внутрішньої ніші для зберігання постільної білизни, одягу та інших речей;
- м’які модульні меблі – м’які варіанти без механізму трансформації та пружинного механізму в конструкції краще вибирати для кухні, щоб можна було організувати комфортні сімейні посиденьки та із задоволенням приймати гостей у зручних умовах;
- офісні дивани з модулів – гнучкість конструкції дозволяє розподілити блоки по окремих локаціях в офісі, прибирати або додавати модулі в залежності від кількості відвідувачів, що приймаються.
- модульні меблі для дитячої кімнати – хороший варіант для комфортної організації простору, можна прибрати зайві модулі, якщо хочете отримати більше місця для комфортних ігор дитини.
Розміри модульних диванів є чітко фіксованими. Їх можна регулювати в залежності від кількості вільного простору в кімнаті, яка потрібна в конкретний момент часу. Для блоків можна підібрати різноманітні варіанти оббивки – натуральна шкіра або шкірозамінник, тефлоновий флок, жаккард та інші різновиди з урахуванням умов приміщення, в якому буде встановлений диван.
Гнучкість модульного дивана не означає, що до питання як вибрати модульний диван можна підходити легковажно. При покупці слід приділити пильну увагу підбору конструкції основи, матеріалам наповнення та оббивки, розмірам, кількості модулів, механізму трансформації, дизайну та іншим характеристикам. Тільки в цьому випадку ви зможете скористатися всіма зазначеними у цій статті перевагами модульних меблів. Обов’язково проконсультуйтеся зі спеціалістом, який допоможе знайти оптимальний варіант під конкретні потреби.