Зміст:

 1. Розміри дивана;
 2. Матеріали каркасу та наповнювача;
 3. Оббивка дивану;
 4. Механізм трансформації;
 5. Дизайн та стиль дивану.

Щоб правильно вибрати диван, слід проаналізувати доступний асортимент варіантів по декільком параметрам. Покупка підбирається для багаторічного використання, тому не варто допускати халатності. Необхідно звернути увагу на ключові характеристики, які дозволять стати власником зручних та надійних меблів.

На що слід звернути увагу при виборі дивану

Розміри дивана

Для початку слід оцінити розміри приміщення, до якого ви плануєте встановлювати диван. Для розміщення меблів повинно бути достатньо вільного місця з урахуванням механізму трансформації. Після встановлення повинно залишитись достатня відстань до інших компонентів для зручного пересування.

Розміри дивана

Розмір дивану підбирається відповідно до наступних показників:

 • довжина у розкладеному вигляді має складати зріст людини + 10-15 додаткових сантиметрів;
 • ширина двоспальної моделі складає в середньому 140-160 см для вільного розміщення двох людей, які не будуть заважати одне одному;
 • у складеному вигляді диван може вмістити на собі 2-4 людей, залежно від кількості членів родини чи гостей, яких ви плануєте приймати.

Матеріали каркасу та наповнювача

Щоб вибрати якісний диван потрібно уважно проаналізувати його конструкцію, ключовими елементами якої є каркас та наповнювач. Каркас – це основа меблів, яка створює зносостійких та надійний фундамент. Вона забезпечує цілісність конструкції, захищає від механічних пошкоджень, витримує вагу людей.

Каркас дивану

Популярними є моделі, в яких використовується каркас з ДСП, МДФ або натуральної деревини. ДСП – чудовий бюджетний варіант для тих, хто бажає отримати модель з гарною зносостійкістю за доступну ціну. Металеві каркаси також використовуються, однак вони серйозно збільшують вагу дивана, що ускладнює його транспортування та переміщення при переплануванні.

Щодо наповнювачів, то тривалий час популярністю користувався пружинний блок. Для щоденного сну краще обирати варіанти з незалежними пружинами Pocket Spring, які мають гарні ортопедичні властивості та забезпечують хорошу підтримку хребта. Однак одними пружинами не обійтись, тому гарний диван комплектується наповнювачем з пінополіуретану.

Наповнювач диванів

Мінімізація використання пружин призводить до того, що меблі будуть менше скрипіти. Конструкція матиме пружну структуру, яка витримує навантаження, забезпечує гарний відпочинок та сон. При купівлі дивану потрібно уточнити у продавця параметри щільності та жорсткості наповнювача.

Оббивка дивану

Оббивний матеріал – це не тільки верхнє покриття дивану, яке відповідає за його привабливий зовнішній вигляд. Оббивка має витримувати механічні навантаження, не забруднюватись, з роками залишатись такою ж яскравою. Тому питанню як вибрати тканину для дивана потрібно приділити велику увагу.

Серед матеріалів оббивки можна виокремити натуральні та синтетичні варіанти. Серед перших вирізняються льон, хлопок, велюр, мікрофібра. Серед другої категорії можна виокремити вініл та нейлон. У кожного варіанту є свої переваги та недоліки, тому для отримання максимально якісного покриття виробники часто використовують комбінацію натуральних та синтетичних волокон. Для додаткового захисту від домашніх тварин можна купити спеціальні чохли.

Механізм трансформації

Як вибрати диван за механізмом трансформації? Для цього потрібно врахувати декілька моментів:

 1. сфера використання дивану – для щоденного сну підходять механізми книжка, єврокнижка, акордеон, дельфін, а для прийому гостей – розкладушки седафлекс та мералат;
 2. наявність внутрішнього контейнеру для речей – далеко не всі механізми передбачають цей елемент у конструкції;
 3. тип дивану – пряма або кутова модель;
 4. розміри дивану у складеному та розкладеному вигляді.

Механізм трансформації диванів

Відповідаючи на питання як вибрати диван за розміром кімнати, обов’язково враховуйте, скільки місця потрібно буде для його розкладання. Адже далеко не всі механізми вирізняються компактністю, тому не підійдуть для встановлення у малогабаритних приміщеннях.

Дизайн та стиль дивану

Слід наголосити, що дизайн, стиль та колір дивану підбирають тільки після того, як впевнились у надійності конструкції, правильних розмірах, якісних матеріалах оббивки, каркасу та наповнювача. Без грамотного підбору за цими характеристиками навіть найяскравіший диван не буде виконувати своє функціональне призначення.

Дизайн та стиль дивану

Підбираючи диван за стилем у вітальню пам’ятайте, що модель повинна гармоніювати з кольорами інших елементів меблів. Для декорування приміщення рекомендується вибирати 2-3 базові тони. Якщо бажаєте акцентувати увагу на дивані – обирайте яскраві кольори оббивки, а якщо центральними будуть інші елементи у приміщенні, тоді підійдуть моделі класичних чорного, сірого чи коричневого кольорів. Бажаючи купити диван білого кольору, будьте готові часто його мити через швидке забруднення.