Зміст:
- Яку конструкцію мають сучасні дивани;
- Як вибрати каркас, оббивку та наповнювач для дивана;
- Як підібрати розмір та дизайн диванів.
На сучасному ринку представлена велика кількість видів диванів. Це дає багато можливостей по вибору, але змушує більше уваги приділяти аналізу різних параметрів. Щоб здійснити грамотну покупку, потрібно проаналізувати доступні варіанти за декількома важливими характеристиками.
Яку конструкцію мають сучасні дивани
За конструкційними особливостями можна виокремити наступні різновиди диванів:
- пряма категорія – класичний та універсальний варіант, прищначений для встановлення не тільки вздовж стіни, але й по центру приміщення, є великий асортимент моделей у такому форматі;
- кутова категорія – мають особливу форму у вигляді букв L або П, що дозволяє встановлювати цей варіант у куті кімнати для економії вільного простору, конструкція передбачає наявність ніші для зберігання білизни, одягу тощо (бувають лівосторонні та правосторонні моделі);
- модульна категорія – диван збирається з окремих модулів, змінюючи комбінацію елементів можна створювати зручні меблі під конкретний інтер’єр.
На меблевому ринку здебільшого представлені прямі та кутові моделі з наявністю механізму трансформації. Різні види розкладних диванів об’єднані багатофункціональністю – їх можна використовувати для відпочинку та прийому гостей, а розклавши перетворити у повноцінне спальне місце для комфортного сну.
Як вибрати каркас, оббивку та наповнювач для дивана
Каркас, наповнювач та оббивка – основні елементи конструкції будь-якого типу диванів, які доповнюються механізмами трансформації, фурнітурою, внутрішньою нішею. Каркас – надійний фундамент для забезпечення міцності та зносостійкості всієї конструкції. Популярними матеріалами виготовлення каркасу є ДСП, МДФ, натуральна деревина, метал. Причому за співвідношенням надійності та доступності використання деревинностружкових плит є найбільш оптимальним варіантом.
За матеріалами наповнювача можна виокремити дві великі категорії диванів:
- безпружинні конструкції на основі синтетичного матеріалу пінополіуретану (ППУ) – забезпечують міцність та зносостійкість, надійну підтримку хребта протягом сну;
- моделі з пружинними блоками залежних (Bonnel) чи незалежних (Pocket spring) пружин для забезпечення цілісності конструкції.
Використання лише пружинних елементів робить конструкцію дуже гучною, пружини скриплять при переміщенні людини. Тому для щоденного сну використовують комбіновані конструкції, в котрих пінополіуретан та пружинний блок гармонійно доповнюють одне одного для створення спального місця з ортопедичними властивостями.
Не останню роль відіграє оббивка меблів – верхній шар, який відповідає не тільки за привабливий зовнішній вигляд, але й за стійкість конструкції до забруднень, механічних впливів. За типом оббивки виокремлюють варіанти з натуральних або синтетичних матеріалів:
- тканинні волокна з застосуванням бавовни, велюру, мікрофібри, що мають приємну до шкіри структуру та забезпечують гарну пружність;
- натуральна шкіра – різновид природного покриття для вишуканого дизайну меблів, однак висока вартість матеріалу значно підвищує загальну ціну дивана, тому частіше використовують штучну шкіру (крім того, цей варіант не передбачає нанесення шкоди тваринам);
- синтетичні волокна вінілу та нейлону мають добру міцність та доступні за вартістю.
Виробники використовують комбіновані види тканин для оббивки диванів. Це означає, що структура може включати як натуральні, так і синтетичні волокна, щоб максимально використати переваги кожного матеріалу та замаскувати недоліки.
Як підібрати розмір та дизайн диванів
Розглядаючи питання, які бувають дивани, не слід забувати про розмірну сітку. Меблі за габаритами мають у складеному та розкладеному вигляді спокійно вміщатись у призначене місце, не ставати перепоною для вільного пересування приміщенням. Довжина спального місця в розкладеному вигляді повинна відповідати зросту людини з додаванням 10-15 сантиметрів зверху.
У зібраному вигляді довжина дивана підбирається залежно від кількості людей, які сидітимуть на ньому. Є моделі, які призначені для розміщення 2-4 людей. Щодо механізмів трансформації, то види диванів для сну оснащуються варіантами книжка, єврокнижка, акордеон і дельфін. Вони легко розкладаються та витримують безліч циклів без появи несправностей. Для прийому гостей можна підібрати різні види розкладушок – мералат, седафлекс.
Дизайн – компонент, на який звертають увагу в останню чергу. Головний критерій – щоб колірна гамма гармонійно вписалась у загальний інтер’єр приміщення, який зазвичай складається з двох-трьох базових відтінків. Віддають перевагу моделям чорного, сірого або коричневого класичних кольорів, якщо не бажають концентрувати надмірну увагу на дивані. Жовті, червоні, зелені, помаранчеві чи моделі в інших яскравих кольорах точно привернуть увагу і стануть центром кімнати. Тож подумайте, а чи потрібно вам це?