Зміст:

 1. Якими бувають різновиди прямих диванів;
 2. Які переваги прямих диванів;
 3. Які недоліки у диванів прямого формату;
 4. Як підібрати дизайн та призначення прямого дивану.

Якщо мова йде про найбільш універсальний та популярний варіант меблів, то таким безумовно можна назвати прямий диван. Велика кількість моделей за конструкцією, формою, розмірами, дизайном дозволяє встановлювати його у вітальні, спальній кімнаті, на кухні, офісі та в інших приміщеннях за вашими потребами. Варіант успішно інтегрується в малогабаритні чи просторі приміщення, якщо робити вибір прямого дивана з урахуванням декількох параметрів.

Як вибрати прямий диван та в чому його переваги?

Якими бувають різновиди прямих диванів

Прямі дивани відрізняються за розмірами, матеріалами виготовлення каркаса, наповнювача, оббивки, але суттєвим критерієм відмінності стає механізм трансформації. Бувають прості моделі без можливості розкладання, які зазвичай встановлюють в офісах, тому що вони не застосовуються у якості спального місця.

Якими бувають різновиди прямих диванів

Найчастіше прямі дивани оснащуються простими та зручними механізмами для швидкої трансформації у комфортабельне спальне місце. Популярністю користуються варіанти книжка (клік-кляк), єврокнижка, акордеон, дельфін. Американська та французька розкладушка седафлекс і мералат більше підходять для офісних варіантів або прийому гостей, тому що не витримують щоденного застосування.

Які переваги прямих диванів

Розповсюдженість категорії, що описується, обумовлена наступними перевагами прямих диванів:

 • швидке перетворення з дивана на ліжку завдяки простим механізмам трансформації;
 • різноманітність моделей для підбору оптимального варіанту під різні потреби;
 • встановлення в будь-якому місці приміщення – вздовж стіни або посередині кімнати;
 • компактність – встановлення у невеликих кімнатах;
 • практичність – наявність внутрішньої ніші для одягу, яка доповнює систему зберігання речей.

Які переваги прямих диванів

Прямі дивани вирізняються найбільшим асортиментом, що може створити проблеми при пошуку відповіді на питання як вибрати прямий диван. Можна знайти моделі в різноманітному кольоровому спектрі, з натуральною або синтетичною оббивкою, наповнювачами з пінополіуретану, латексу, залежним чи незалежним пружинним блоком тощо. Купівля дивана на замовлення відкриває практично необмежені можливості індивідуального проєктування.

Які недоліки у диванів прямого формату

При численних перевагах не можна не згадати про недоліки прямого дивана:

 1. займає більшу кількість місця у розкладеному вигляді порівняно з кутовими моделями;
 2. має габаритну конструкцію, що ускладнює транспортування та переміщення при переплануванні чи переїзді;
 3. може виникати розхитування підлокітників при регулярній експлуатації;
 4. дає обмежену кількість вільного простору для розміщення великої кількості гостей.

Однак більшість мінусів прямих диванів пов’язані не з їхньою конструкцією, а з неправильним вибором. Якщо ви купуєте офісний диван і використовуєте його для щоденного сну, не дивуйтеся швидкому зношенню конструкції. Те саме стосується придбання продукції сумнівної якості на неперевірених майданчиках.

Які недоліки у диванів прямого формату

Щоб скористатися всіма перевагами меблів приділяйте увагу кожному нюансу та характеристиці, навіть якщо вони здаються незначними. Ви купуєте модель для багаторічного застосування, тому рішення має бути ретельно продуманим за багатьма параметрами. Не поспішайте купувати перший виріб, що трапився під руку та сподобався вам візуально. Головну роль відіграють саме функціональні параметри, а дизайн відходить на другий план.

Як підібрати дизайн та призначення прямого дивану

При покупці враховуйте умови, в рамках яких будуть використовуватися меблі. Моделі для установки на кухні, в спальній, дитячій кімнаті або офісі мають абсолютно різні характеристики і переваги. Також слід врахувати зріст та комплекцію власника, його особистісні забаганки та потреби.

Матеріал оббивки повинен бути не тільки приємним на дотик, але й мати гіпоалергенні властивості, щоб забезпечувати комфорт сну та відпочинку. Для кухонного варіанту потрібно вибирати оббивку, що легко миється, буде більш стійкою до потрапляння вологи, сажі, кіптяви та інших забруднень.

Як підібрати дизайн та призначення прямого дивану

Дизайн підбирається з урахуванням загального інтер’єру кімнати. Колір повинен комбінуватися з відтінками інших меблевих елементів, дизайнери рекомендують при декоруванні приміщення використовувати не більше двох-трьох різних відтінків. Якщо не хочете, щоб диван виділявся в кімнаті – вибирайте моделі з класичною оббивкою чорного, сірого або коричневого кольору.

Враховуйте різні особливості прямих диванів, щоб досягти головного результату – отримати зручні та функціональні меблі, які прослужать багато років без втрати первісної яскравості та міцності. Для цього звертайтесь до перевірених фахівців, які нададуть розгорнуту консультацію та допоможуть зробити оптимальний вибір незалежно від ваших смаків.