Зміст:

  1. Особливості диванів із пружинним блоком;
  2. Характеристики диванів без пружинного блоку;
  3. Який диван кращий: пружинний чи ППУ.

При розгляді внутрішнього наповнення меблів виділяють пружинні та безпружинні дивани. Кожен із варіантів наповнювачів має свої переваги та недоліки, на яких слід зупинитися докладніше. Це допоможе купити диван із оптимальними характеристиками, який прослужить тривалий період.

Який диван кращий: з пружинним блоком або без нього

Особливості диванів із пружинним блоком

Пружинний блок – традиційна конструкція, яка застосовується для виготовлення диванів тривалий час. Вона заснована на інтегруванні в наповнювач системи залежних (Bonnel) або незалежних пружин (Pocket Spring) певної кількості та діаметру. Друге рішення вважається більш прогресивним, тому що кожна пружина знаходиться в окремому тканинному чохлі, що сприяє рівномірному розподілу навантаження.

Каталог диванів під замовлення від компанії Snite

Незалежні пружини мають властивості пам’яті, окремо підлаштовуються під форму тіла відпочиваючої людини. Залежні пружини Bonnel продавлюються одночасно, що може призвести до складнощів для людей, які мають проблеми зі здоров’ям хребта, зокрема порушення постави. Є ще простий і дешевий варіант “змійка”, який у сучасних моделях для сну використовується досить рідко.

Класичні дивани на основі пружинного блоку залишаються популярними, тому що дають такі переваги:

  • високий рівень ортопедичних показників;
  • хороша підтримка хребта;
  • тривалий термін експлуатації;
  • забезпечення зручної трансформації.

Особливості диванів із пружинним блоком

Однак пружинна система має істотний недолік, який полягає в скрипі пружин, коли людина перевертається уві сні. Особливо це стосується залежної системи Bonnel, тому вона рідко використовується у моделях для щоденного сну.

Розглядаючи, який диван кращий пружинний або пінополіуретан, слід відштовхуватися від антропометричних даних користувача, частоти використання, стану хребта та деяких інших параметрів. Не можна однозначно стверджувати, що ефективніше – конструкція з пружинами або без їхнього застосування, тому що багато чого залежить від індивідуальних особливостей експлуатації.

Характеристики диванів без пружинного блоку

Дедалі активніше пружинні системи витісняються диванами, у яких використовуються наповнювачі без пружин. Серед популярних матеріалів виділяють натуральні та синтетичні компоненти – пінополіуретан, латекс та інше. Такий формат суттєво мінімізує скрип конструкції під час сну.

Коли вирішується, купувати диван з ламелями або пружинами, на перший план виходить питання ваги, що витримується конструкцією. При хорошому рівні підтримки спини безпружинні моделі здатні витримувати вагу до 120 кілограмів, тому для габаритних людей або індивідів із зайвою вагою вони є не найкращим рішенням. Зате конструкція без пружин вважається зручнішою в експлуатації, тому що немає ризику вискакування пружини. А ще такі вироби не схильні до ураження пиловими кліщами, що робить їх ідеальним варіантом для алергіків.

Характеристики диванів без пружинного блоку

Вибираючи пружинний або поролоновий диван, звертайте увагу на якість збірки. Для того, щоб пружинні моделі виконували поставлені перед ними функції, використовуються міцні елементи, виготовлені з нержавіючої сталі. Те саме стосується наповнювача для безпружинної конструкції – матеріал повинен пройти ряд випробувань на довговічність і зносостійкість.

Який диван кращий: пружинний чи ППУ

Не можна однозначно визначити, які моделі краще, дивани з пружинним блоком або без нього. Вибір варто робити з урахуванням індивідуальних параметрів – габаритів людини, стану хребта, особливостей експлуатації меблів. Рекомендується попередньо проконсультуватися зі спеціалістом, щоб підібрати ідеальну модель під конкретні умови використання та насолоджуватися багаторічним комфортом.

Використання безпружинної системи вважається більш прогресивною конструкцією з простою і не скрипучою системою. Вона гарантує тривале використання, оскільки у складі немає металевих компонентів, які часто можуть випирати чи ламатися. Однак класичну пружинну конструкцію диванів, яка існує з моменту появи цього виду меблів, не варто списувати з рахунків. Вона, як і раніше, перевершує поролонові моделі без пружин за рівнем ваги, що витримується.

Який диван кращий: пружинний чи ППУ

Тому розглядаючи, що краще пружинний блок або пінополіуретан, спирайтеся на наступні критерії – якщо людина, яка відпочиває, має стандартну комплекцію без зайвої ваги, їй буде достатньо моделі з ППУ. Якщо у людини є зайві кілограми або вона просто фізично сильна з великою м`язовою масою (професійні спортсмени), тоді зупиніться на варіанті з пружинним блоком.

Який диван кращий, на пружинах чи ППУ – питання, яке є риторичним і не можна дати чіткої ствердної відповіді на користь тієї чи іншої моделі. Вважається, що пінополіуретан краще, коли потрібні стандартні дивани для прийому гостей, а пружинний блок підходить для повсякденного сну.