Зміст:

  1. Основні типи наповнювачів;
  2. Пінополіуретан (ППУ);
  3. Синтепон;
  4. Холлофайбер;
  5. Кокосова койра;
  6. Латекс;
  7. Повсть.

При вирішенні купити диван для щоденного сну ключовим параметром стає питання, який наповнювач для дивану найкращий. Виробники меблів пропонують широкий асортимент моделей з натуральними та синтетичними матеріалами. Це створює складнощі та потребує розібратися з можливостями кожного наповнювача перед покупкою.

Який найкращий наповнювач для дивану?

Основні типи наповнювачів

Двома ключовими категоріями диванів за наповненням є пружинні та безпружинні моделі. У першому форматі все більш зрозуміло – усередині меблів розташовуються металеві пружини, які можуть мати цілісну залежну систему (Bonnel) або окремі незалежні тканинні оболонки (Pocket Spring).

У безпружинних моделей немає металевих конструкцій, зате є прошарок з різних натуральних або синтетичних матеріалів. Можуть використовуватися такі види наповнення диванів: пінополіуретан (ППУ), синтепон, латекс, холлофайбер, кокосова койра, повсть та деякі інші матеріали. Варто докладніше зупинитися на сильних і слабких сторонах кожного з них, щоб зрозуміти, який наповнювач дивана краще для сну.

Каталог диванів під замовлення від компанії Snite

Пінополіуретан (ППУ)

Пінополіуретан – синтетична тканина, що має комірчасту структуру. Наповнювач ППУ визнаний одним із найкращих рішень для диванів, що використовуються для повсякденного сну. Це пов’язано з наступними перевагами матеріалу:

  • гіпоалергенні властивості – відсутність у людей алергічної реакції на компоненти;
  • оптимальний рівень пружності для надійної підтримки хребта;
  • пориста структура, що дозволяє матеріалу дихати та пропускати повітря;
  • доступна вартість, що робить дивани із ППУ демократичним рішенням.

Переваги пінополіуретану (ППУ)

Різні види ППУ для диванів вирізняються жорсткістю, що дає можливість підібрати оптимальний варіант. При фінальному виборі наповнювача для дивана орієнтуйтеся на наявний у вашому розпорядженні бюджет, а також такі параметри, як екологічна чистота, місце розміщення меблів, антропометричні характеристики користувача, термін служби, частота експлуатації та інше. Якщо потрібні жорсткіші наповнювачі – кокосова койра, повсть, але їх покупка обійдеться дорожче. До м’яких варіантів відносяться латекс та синтепух.

Синтепон

Синтетичний наповнювач із поліефірних волокон. Характеризується еластичністю, пружністю та гіпоалергенними властивостями, проте при щоденному використанні швидко комкується і стає непридатним до застосування. Тому дивани на основі цього внутрішнього матеріалу належать до категорії бюджетних рішень. Їм краще віддати перевагу, якщо ви не збираєтеся щодня спати на дивані, а вибираєте модель для прийому гостей час від часу.Синтепон

Холлофайбер

Сучасне синтетичне наповнення із поліестерових волокон. Вирізняється пустотілою внутрішньою структурою, що дозволяє йому добре тримати форму і швидко відновлюватись. Завдяки порожнинам матеріал не накопичує пил та вологу, не стає середовищем для розмноження пилових кліщів та інших патогенних мікроорганізмів.

Холлофайбер

Кокосова койра

Натуральний матеріал, який виготовляється на основі волокон кокосового горіха. Фахівцями було встановлено, що компоненти цієї рослини містять велику кількість лігніну. Це сприяє створенню матеріалу, стійкого до вологості та розмноження бактерій. Кокосова койра забезпечує добрий ортопедичний ефект, є довговічним матеріалом, структурні компоненти якого не викликають алергію у більшості людей.Кокосова койра

Латекс

Ще один популярний різновид наповнювача, що видобувається з тропічного дерева гевеї. З цієї рослини виділяється каучук, на основі якого створюється латекс – матеріал з гарною природною пружністю та розтягуванням. Тому наповнювач активно використовується у безпружинних моделях диванів.Латекс

Повсть

Натуральний матеріал, який одержують зі зваляної вовни. В результаті виходить наповнювач із хорошою щільністю та зносостійкістю, рівномірним розподілом навантаження. Однак у нього структура без порожнин, що стає гарним середовищем для появи плісняви. Тому потрібно уникати підвищеної вологості

ПовстьЩоб компенсувати недоліки та максимізувати переваги окремих матеріалів, у безпружинних виробах можуть використовуватися комбіновані наповнювачі. Однак найбільш популярним варіантом, який за ортопедичними властивостями та стійкістю не поступається пружинному блоку, залишається пінополіуретан.

Яке наповнення краще для дивана – питання дискусійне і залежить від конкретних умов використання дивана. Вологість у приміщенні, вага користувача, стан хребта, частота експлуатації – всі ці параметри впливають на кінцеве рішення та вибір найкращого наповнювача для дивана. Також зверніть увагу на такі фактори, як кімната для розміщення дивана, необхідність ортопедичного ефекту, переваги жорсткості, конструкція та наявний бюджет.