Зміст:

  1. Переваги ліжок з ламелями;
  2. Недоліки ламелей;
  3. Ліжка без ламелей: плюси й мінуси;
  4. Правила купівлі ліжок без ламелей.

Асортимент ліжок представлений моделями із двома популярними варіантами основ. Один з них передбачає наявність дерев’яних ламелей – поперечних планок, які підвищують ортопедичні властивості меблів та роблять її міцнішими. Ліжко з ламелями чи без них – якому виконанню віддати перевагу і в яких ситуаціях це робити?

Що краще, ліжко з ламелями чи без?

Переваги ліжок з ламелями

Каркас-ламелі з дерева кріпляться у внутрішній основі ліжка. Вони представляють собою гнучкі дошки, які пружинять при навантаженні. Вони вбудовуються в конструкцію у спеціальні гнізда, що робить ліжко більш стійким та витривалим.

Переваги ліжок з ламелями

Ламелі для односпальних та двоспальних ліжок дають такі переваги:

  • рівномірний розподіл навантаження;
  • підтримка анатомічного стану хребта;
  • можливість коригувати жорсткість каркасу за рахунок різної кількості балок та відстані між ламелями;
  • забезпечення природної циркуляції повітря, оскільки між ламелями є проміжки;
  • можливість за необхідності замінити одну планку, а не конструкцію цілком.

Недоліки ламелей

При пошуку відповіді на питання, яке ліжко краще з ламелями чи без, не можна не згадати про недоліки ламелей. Конструкція такого типу не ідеальна, експерти виділяють наступні мінуси:

  1. складність використання спільно з матрацами, що мають невеликий діаметр пружин;
  2. обмежена кількість моделей для вибору;
  3. підвищена вартість у порівнянні зі звичайними фанерними варіантами;
  4. низький рівень захисту від вологості, пилу та інших несприятливих факторів у нижній частині конструкції.

Недоліки ламелей

При виборі ліжка з ламелями необхідно враховувати вагу людини, яка на ньому спатиме. Відстань між балками 52-65 мм підходить для людей, вага яких не перевищує 80 кг. При більшій вазі (до 100 кг) краще вибрати модель з відстанню 30-45 мм, а ось людям повної статури з вагою понад 100 кг підійдуть моделі з мінімальною дистанцією між балками 25 мм.

Ліжка без ламелей: плюси й мінуси

Класичною альтернативою моделям з ламелями є ліжка з цілісною основою. Найчастіше вона представлена ДСП деревиною чи фанерою. Щоб чіткіше визначитися з тим, що краще ламелі чи фанера для ліжка, потрібно відзначити наступні переваги варіантів на фанерній основі:

  • високий рівень міцності;
  • можливість поєднувати конструкції з будь-якими різновидами матраців;
  • основа захищена від пилу, температурних перепадів та підвищеної вологості;
  • індивідуальну модель на замовлення можна легше і швидше виготовити.

Ліжка без ламелей: плюси й мінуси

Цілісна основа добре поєднується з вбудованою нішею для білизни. У такому випадку контейнер для спального приладдя буде надійно захищений від бруду та пилу. Однак суцільна конструкція без ламелей має і мінуси. Загальна вага ліжка такого формату значно збільшується, виникають проблеми з вентиляцією повітря та прибиранням простору під ліжком.

З цих причин ліжка з ламелями поступово витісняють цільну фанерну продукцію. Виробники виготовляють більше моделей у форматі із ламелями. Вони легші у виробництві та транспортуванні, їх простіше відремонтувати, якщо якась із ламелей не витримала підвищеного навантаження, прогнулася чи зламалась.

Правила купівлі ліжок без ламелей

Як фанерна, так і ламельна основа забезпечать необхідну функціональність при врахуванні кількох параметрів:

  1. потрібно чітко підбирати конструкцію залежно від максимальної ваги, що витримується нею;
  2. ламелі повинні поєднуватися з вибраним вами варіантом матраца, інакше потрібно буде підібрати відповідний матрац;
  3. ламелі мають бути виготовлені з якісної деревини без забракованих елементів;
  4. ліжко проходить всі необхідні тести перед запуском у продаж.

Яка основа ліжка надійніша: з ламелями чи фанерним листом у основі конструкції? Відповідь це питання залежить від необхідних ортопедичних характеристик ліжка. Людям з різними проблемами функціонування хребта краще віддавати перевагу моделям з ламелями, оскільки вони краще підтримують спину під час сну. Але фінальний вибір робіть тільки після консультації з ортопедом.

Одним із новітніх винаходів на ринку ліжок є моделі з регульованими ламелями. Така конструкція дає можливість корегувати жорсткість ламелей, тим самим збільшуючи чи зменшуючи ортопедичні властивості ліжка. Це дуже зручно, якщо ліжком користується кілька людей одночасно, адже їх вага та комплекція будуть відрізнятись.

Так що однозначно сказати, який варіант конструкції краще чи гірше не вийде. Просто слід уважно підійти до вибору, врахувати всі переваги та недоліки, умови, в яких ви користуватиметеся ліжком. Тоді модель надійно слугуватиме вам протягом кількох десятків років і неважливо, в її основі лежать дерев’яні планки або цілісний фанерний лист. Краще обирайте ліжка на замовлення, які створюються чітко у відповідності до побажань замовника, у тому числі стосовно типу основи під матрац.