Зміст:
- Визначення розмірів;
- Підбір матеріалу;
- Вибір узголів’я;
- Наявність підйомного механізму;
- Визначаємось зі стилем;
- Поради щодо підбору додаткового функціоналу.
Щоб вибрати розмір ліжка правильно, необхідно врахувати низку факторів. Це зробить ваше спальне місце зручним, функціональним та стильним, що важливо, адже за статистикою людина третину життя проводить уві сні. Тому не купуйте першу модель, що сподобалася, а уважно вивчайте асортимент за різними характеристиками.
Визначення розмірів
Як правильно вибрати ліжко – потрібно мати розуміння того, скільки людей відпочиватиме на ньому та які їх антропометричні параметри. Стандартні моделі на ринку ділять на такі категорії:
- односпальні варіанти – ширина 100 см, чого буде цілком достатньо для розміщення однієї особи;
- полуторні варіанти – ширина 100-150 см, підійдуть для розміщення двох осіб худорлявої комплекції;
- двоспальні моделі – ширина 180-200 см для вільного відпочинку двох людей незалежно від їхньої ваги та зросту.
Стандартна довжина ліжка може становити 180, 190 або 200 см і підбирається за зростом. Однак не беріть виріб за довжиною впритул, а додайте до вашого зросту ще 10-15 см. Ліжко по довжині та ширині має бути таким, щоб ваші руки та ноги не звисали з нього під час відпочинку. Двоспальні варіанти повинні давати кожній людині можливість спокійною відпочивати, повертатися уві сні, не заважаючи при цьому сплячому поруч.
Підбір матеріалу
Асортимент сучасного ринку меблів представлений ліжками з дерев’яним або металевим каркасом. Основа з деревини може бути представлена цілісним листом ДСП, фанери або поперечними ламелями. Якщо не знаєте, як вибрати ліжко для спальні, зверніть увагу на якість складання. Каркас не повинен скрипіти або продавлюватись.
Металеві ліжка мають більш міцну основу зі збільшеною масою. Таку модель буде складніше пересунути, якщо ви захочете зробити перепланування або перевозитимете меблі при переїзді. Проте основу з металу можна пофарбувати в будь-який колір, вона витримує значні механічні навантаження та температурні перепади.
Вибір узголів’я
Узголів’я ліжка або спинка – важлива частина конструкції, яка забезпечує комфортний відпочинок і робить виріб більш привабливим. Можна вибрати модель зовсім без узголів’я, якщо ліжко буде розташоване впритул до стіни і вам буде на що опертися. В інших випадках без узголів’я не обійтися – воно може бути м’яким або твердим.
Тверде узголів’я із деревини або металу не зовсім підходить для упору голови. Під час читання чи відпочинку вам потрібно буде щось підкладати під спинку, щоб не відчувати дискомфорту. При виборі м’якого узголів’я віддавайте перевагу тканинам, що не брудняться – екошкірі, мікрофібрі або тефлоновим варіантам.
Наявність підйомного механізму
Якщо під основою для ліжка розташовується вбудована ніша для зберігання постільної білизни – це робить меблі більш функціональними. Наявність зручного підйомного механізму дозволяє підняти каркас та дістати потрібні речі – подушки, ковдри, підковдри, покривала, пледи та інші елементи.
Підйомний механізм може бути пружинним або автоматичним, але найголовніше, щоб у людини не виникало труднощів з підняттям ліжка. Як вибрати ліжко з підйомним механізмом – вільний доступ до ніші повинен мати будь-який користувач. Зручно, якщо ящик для білизни обладнаний ручкою або ременем для комфортного відкриття.
Визначаємось зі стилем
Після того як ви підібрали довжину та ширину ліжка, вибрали оптимальні матеріали, підйомний механізм, тип узголів’я та матраца, можете обміркувати стиль меблів. Колір ліжка повинен гармонійно поєднуватися з рештою елементів у квартирі чи будинку, а також вписуватись у загальну дизайнерську концепцію.
Наприклад, під класичний стиль краще вибирати ліжка в стандартних кольорах – чорному, білому або коричневому. У цілому хороше ліжко вирізняє монохромне або двокольорове забарвлення в пастельних тонах. Вироби з розряду «вирви очі» не надто вписуються в простір – яскраві кольори не сприятимуть створенню розслаблюючої атмосфери для швидкого засинання.
Поради щодо підбору додаткового функціоналу
Що ще потрібно знати при виборі ліжка – ваш вік, вагу та наявні проблеми з хребтом. Ліжка з м’якою основою не підійдуть людям із зайвою вагою або проблемами зі спиною. Тільки моделі із середньою або жорсткою основою забезпечать хребту необхідну підтримку.
Якщо ви не знаєте, як вибрати ліжко, тоді обов’язково проконсультуйтеся з лікарем-ортопедом. Він підкаже, який рівень жорсткості вам більше підходить. Якщо ви все зробите правильно та приділите достатньо часу вибору – ліжко стане комфортним спальним місцем та надійним супутником на довгі роки.
Як не крути, в ліжку людина проводить достатньо часу, тому до його покупки не можна підходити безвідповідально. Не нехтуйте власним здоров’ям та безпекою, зважте усі фактори «за» та «проти» перед придбанням потрібної моделі ліжка.