Зміст:

  1. Безпечність – головний акцент;
  2. Залежність від віку дитини;
  3. Рекомендації щодо статі дитини;
  4. Кольорова гама дитячої кімнати.

При виборі меблів для дитячої кімнати потрібно враховувати одразу декілька показників: функціональність, безпечність, розміри, зовнішній вигляд та інші параметри. До цього питання не варто підходити халатно, адже від комфортності меблів напряму залежить гармонійний розвиток та хороший настрій дитини.

Як правильно вибрати меблі для дитячої кімнати

Безпечність – головний акцент

Потрібно розуміти, що діти, особливо молодшого дошкільного віку, мають нестримну жагу до пізнання світу. Вони активні та не можуть сидіти на одному місці. Тому при облаштуванні дитячої кімнати меблями треба акцентувати увагу на надійності та екологічності елементів інтер’єру, щоб запобігти шкоді здоров’ю.

Безпечність дитячих меблів визначається наступними показниками:

  • використання елементів без скляних або металевих вставок, гострих кутів та інших компонентів, які можуть спричинити отримання травм;
  • перевірка надійності усіх внутрішніх кріплень та механізмів, щоб навіть у процесі активної гри меблі зберегли цілісність;

Універсальним варіантом для оформлення дитячих меблів можна назвати ДСП та МДФ деревину. Матеріал забезпечує достатній рівень надійності, при цьому має доступну вартість.

Безпечність дитячих меблів визначається

Конструкції стійко витримують механічні навантаження, тому прослужать тривалий час. Також за ними легко доглядати та можна без труднощів переставити меблі при необхідності (з металевими конструкціями такий «фокус» провернути буде набагато важче).

Залежність від віку дитини

Перед тим як вибрати меблі для дитячої кімнати, потрібно врахувати вік дитини. Очевидно, що наповнення приміщення для немовляти, малюка дошкільного віку та підлітка буде суттєво відрізнятись. Спеціалісти дають наступні рекомендації з урахуванням вікових особливостей дитини:

  1. при облаштуванні кімнати для немовляти треба обов’язково обзавестись повивальним столиком, ліжечком з гратами, зручною шафою;
  2. дошкільнятам потрібне комфортне ортопедичне ліжко, яке сприятиме гармонійному розвитку опорно-рухового апарату;
  3. у дитячій кімнаті для школярів потрібно обладнати функціональну зону для навчання з робочим столом, місцем для комп’ютера.

Якщо є можливість, то краще розподілити навколишній простір на зони для навчання, відпочинку та ігор. Перевагою буде наявність великої кількості полиць та ящичків.

Вибір дитячих меблів в залежності від віку

Необхідне шкільне спорядження, іграшки, книги та інші елементи мають бути у вільному доступі для дитини, щоб вона не шукала їх по всій кімнаті.

Рекомендації щодо статі дитини

Сьогодні поступово розмивається стереотип щодо декорування кімнати для дівчаток у рожевих кольорах, а для хлопчиків – у більш стриманих блакитних. Немає бути жодних обмежень у обранні кольорової гами, просто відтінки мають гармонійно доповнювати одне одного і створювати позитивну атмосферу.

Вибір дитячих меблів в залежності від статі дитини

Єдині особливості, які слід врахувати – це підбір окремих варіантів меблів для хлопчиків та дівчаток. У кімнаті для дівчинки має бути більш простора шафа, у якій вмістяться всі сукні та вбрання юної леді. Хлопчикам треба більше шухлядок та функціональних елементів. Однак немає жодних статевих обмежень, окрім бажання дитини. Дівчинка цілком може тягнутись до більш хлопчачого інтер’єру, а хлопець навпаки – полюбляти яскраве оформлення.

Кольорова гама дитячої кімнати

Враховуючи той факт, що дитина буде проводити у своїй кімнаті більшість часу, треба звернути особливу увагу на кольорове оформлення. Психологи при обранні відтінків інтер’єру рекомендують звертати увагу на особливості темпераменту дитини (для шкільнят та дошкільнят, які вже встигли продемонструвати свій характер):

  • холерикам краще підійдуть сині, блакитні та зелені кольори;
  • флегматикам більше підходять помаранчевий та червоний відтінки, які спонукають їх до активності;
  • для сангвініків доречними будуть фіолетові та рожеві кольори;
  • меланхолічним натурам краще підібрати жовті, коричневі або сірі відтінки.

Однак першочергово при кольоровому оформленні дитячого приміщення спирайтесь на думку самої дитини, а також рекомендації професійних дизайнерів. Кімната не має бути перенасиченою великою кількістю яскравих тонів, лише 2-3 кольори мають бути базовими для створення гармонійної композиції.

Кольорова гама дитячої кімнати

Якщо ви вагаєтесь, як обрати меблі в дитячу кімнату, залучиться підтримкою спеціалістів. Головне – не відноситись поверхнево до оформлення приміщення і не використовувати такі саме меблі, як і для інших кімнат будинку.

У дитячій кімнаті потрібно створити особливу атмосферу, у якій малюку буде цікаво розвиватись та пізнавати навколишній світ. Сучасні технології дають величезні можливості за невеликі кошти, тому гріх не скористатись ними, щоб подарувати дитині щасливе дитинство, яке вона запам’ятає на все життя.