Зміст:
- Якими бувають кутові дивани за конструкцією;
- Які матеріали використовують при створенні кутового дивана;
- Яке призначення та функції кутового дивану;
- Як підібрати розміри кутового дивану.
Кутовий диван – різновид меблів зі структурою, подібною на букву Г або П. Може встановлюватись у кутку кімнати, завдяки чому модель забезпечує раціональне використання простору. Серед видів кутових диванів виокремлюють лівосторонні та правосторонні моделі. Вони можуть відрізнятись за конструкцією, розмірами, матеріалами виготовлення, що потребує більш ретельного аналізу асортименту.
Якими бувають кутові дивани за конструкцією
Вибір кутового дивана можна зробити серед наступних конструкційних рішень:
- монолітний формат – при монтажі основна частина скріплюється разом з кутовим елементом, що не передбачає повторний розбір протягом всього циклу використання;
- модульний формат – відсутня жорстка фіксація між основним та кутовим елементами, що дає можливість розбирати модель та встановлювати на іншому місці.
Залежно від напрямку розташування кутового елемента дивани представленого типу можуть мати лівосторонній або правосторонній формат. Тож перед покупкою слід ретельно зважити, у якому кутку кімнати ви плануєте встановлювати диван, що напряму впливатиме на асортимент доступних моделей.
Які матеріали використовують при створенні кутового дивана
Аналізуючи типи кутових диванів, обов’язково враховуйте конструкцію. Вона складається з каркасу, опорної рами, розкладного механізму, наповнювача, спинки, сидіння, оббивки, ніші для зберігання білизни і фурнітури. Каркас разом з рамою та підлокітниками є фундаментом, який забезпечує міцність та зносостійкість меблів, захищає він механічних пошкоджень. Виокремлюють наступні матеріали виготовлення каркасу
- деревностружкові плити з ламінацію або без неї (ЛДСП, ДСП) – пресовані частинки деревини, скріплені особливими нетоксичними речовинами;
- МДФ – покращений варіант ДСП з підвищеним рівнем міцності;
- масив дерева – використання натуральної деревини робить вартість дивана дорожчим;
- метал – така основа вважається найбільш міцною, але робить конструкцію важчою для транспортування (перепланування буде зробити складно).
Для забезпечення м’якого сидіння та міцного сну використовують наповнювач. Для отримання необхідної м’якості хороший кутовий диван складається з незалежного пружинного блоку Pocket spring та наповнення з пінополіуретану (ППУ). Така комбінація гарантує високі ортопедичні властивості, відсутність продавлювання при регулярному застосуванні. Як наповнювач також набуває популярності латекс – натуральний матеріал добувають з каучукового дерева, речовина має природну стійкість до розтягування та пошкодження.
Відповідаючи на питання, як правильно вибрати кутовий диван, обов’язково зверніть увагу на оббивний матеріал. Якщо меблі підбираються для щоденного сну, оббивка повинна бути стійкою до забруднень та протирання, витримувати механічні навантаження. Матеріали розділяються на синтетичні та натуральні. Серед штучних компонентів можна звернути увагу на вініл та нейлон, серед натуральних – на льон, велюр, мікрофібру.
Кожен із представлених варіантів оббивки забезпечує щільну структуру та зносостійкість. Якщо в домі є маленькі діти або домашні тварини, обирайте максимально щільні тканини та встановлюйте спеціальний чохол. Тоді ні вибрики малечі, ні кігті тварини не стануть на заваді привабливому вигляду оббивки.
Яке призначення та функції кутового дивану
Більшість моделей диванів оснащуються механізмами трансформації. Це робить їх одним з найпопулярніших варіантів у переліку, як вибрати кутовий диван для щоденного сну. Якщо ви збираєтеся щодня спати на таких меблях, підходять варіанти кутових диванів з механізмами розкладання книжка, євро книжка, дельфін, акордеон.
Для прийому гостей доречніше вибирати прямі моделі у форматі розкладачки з механізмами мералат, седафлекс. Хоча кожен випадок індивідуальний і слід відштовхуватися від особистісних уподобань. Обрання моделі для спальні, вітальні чи кухні буде відрізнятись через різне призначення.
Як підібрати розміри кутового дивану
По довжині в розкладеному вигляді диван повинен бути на десять сантиметрів довшим за зріст людини. По ширині меблі повинні бути такими, щоб людина з руками за головою могла вільно відпочивати і не заважати поруч сплячому індивіду. Також враховують кількість людей, яку збираються розмістити на дивані у складеному вигляді. Візьміть це до уваги, якщо збираєтесь розміщувати на меблях гостів вечірок або сімейних застіль.
Якщо вибір кутового дивана створює для вас складнощі, тоді радимо придбати модель на замовлення. Під час обговорення з менеджером ви можете встановити види комплектації, матеріали виготовлення, механізми трансформації, інші параметри. На виготовлення такого варіанта піде більше часу, але він краще відповідатиме вашим вподобанням, ніж традиційна фабрична модель від виробника.