Зміст:
- Облаштування за стилем та функціональністю;
- Безпечність дитячих меблів;
- Увага до кольорової гами;
- Вибір систем зберігання.
У будинках невеликої площі можуть виникнути складнощі при оформленні дитячої кімнати. Наявність обмеженого простору вимагає його раціонального використання. Однак при дотриманні певних рекомендацій навіть у маленькому приміщенні можна створити затишні та комфортні умови для розвитку дитини.
Облаштування за стилем та функціональністю
Дитяча кімната не повинна бути загромаджена великою кількістю меблів, адже дитина потребує простору для ігор та відпочинку. Тому для маленького приміщення потрібно обирати функціональні меблі, дотримуючись наступних принципів:
- один елемент має виконувати одразу декілька функцій – наприклад, наявність ніші під ліжком для зберігання одягу, постільної білизни та інших речей;
- розташування меблів по кутам приміщення, щоб зберегти вільний простір у центрі;
- для зручного облаштування маленької дитячої кімнати краще не використовувати напольні шафи, а обрати полиці, які можна повісити на стінах вздовж периметру приміщення.
Ідеальним варіантом для декорування маленької дитячої кімнати є меблі-трансформери. Вони представляють собою конструкції, які можна скласти, коли вони не використовуються. Модульний формат меблів буде найкращим вибором, якщо потрібно максимально заощадити простір.
Безпечність дитячих меблів
В погоні за функціональністю, яскравістю меблів та економією вільного простору не можна забувати про надважливий показник для дітей – безпеку. Враховуючи невгамовність та активність малюків, потрібно дотримуватись наступних правил безпеки:
- усі металеві елементи мають бути надійно закріпленими та не випирати з конструкції меблів, аби дитина не отримала травми;
- використання стоп-опор або коліщаток з функцією блокування;
- краще зробити вибір на користь відкритих полиць замість закритих дверцят – у малюка може виникнути спокуса відкрити двері та поцікавитись внутрішнім вмістом;
- при можливості слід мінімізувати кількість гострих кутів та віддавати перевагу меблям з більш плавними переходами.
Кожен елемент дитячої кімнати має бути виготовленим з безпечних матеріалів, у складі яких не має токсичних та шкідливих компонентів. Всі текстури, обшивка та покриття мають легко відмиватись з використанням стандартних побутових засобів, адже у дитячому приміщенні меблі будуть забруднюватись доволі часто.
Увага до кольорової гами
Дослідження з психології доводять, що облаштувати маленьку дитячу кімнату потрібно з урахуванням гармонійного поєднання кольорів. Різні відтінки мають здатність певним чином впливати на поведінку дитини – формувати у неї агресію, або навпаки заспокоювати, стимулювати до навчання.
При обранні кольорової палітри експерти рекомендують віддавати перевагу блакитному, червоному, помаранчевому, зеленому кольорам. При цьому варто дотримуватись наступних правил комбінування відтінків:
- інтер’єр має базуватись на трьох головних кольорах;
- від яскравих відтінків слід відмовитись, якщо дитина схильна до гіперактивності та проявів агресії, аби не спонукати її до цих дій;
- краще віддавати перевагу холодним кольорам, при чому напільне покриття має бути трохи темнішим за стіни.
Коли дитина досягає шкільного віку, ви можете сміливо питати її думку щодо комбінування кольорів. Пам’ятайте, що дитина є особистістю, яка вправі висловлювати власні побажання і вони мають бути почутими.
Вибір систем зберігання
При облаштуванні дитячої кімнати приділяйте увагу різноманітним шафкам, полицям та шухдядкам для зберігання іграшок, одягу, книг, інших предметів загального вжитку. Усі іграшки та речі, якими дитина щоденно користується, мають знаходитись на відкритих полицях в нижній частині приміщення. Малюку потрібен вільний доступ до цих предметів, які йому точно знадобляться.
Система зберігання речей має бути простою, щоб маленька дитина до неї швидко призвичаїлась. Використання шаф-купе з великою кількістю закритих відділень – не найкращий варіант. Для зберігання габаритного верхнього одягу та взуття краще виділіть окрему шафу, яке не буде розташовуватись у дитячій кімнаті та загромаджувати простір.
Якщо ви задумуєтесь над тим, як облаштувати маленьку дитячу кімнату, але не маєте чіткого розуміння стилю, зверніться до професійних дизайнерів та архітекторів. Вони допоможуть підібрати сучасні дизайнерські композиції, які будуть привабливими та функціональними. Сучасні тенденції оформлення дитячих приміщень базуються на використанні одного або декількох базових кольорів.
При оформленні маленького дитячого приміщення варто враховувати вік дитини, особливості її характеру, а також брати до уваги планування кімнати. Приділяйте увагу кожному нюансу, і тоді у дорослому віці у людини будуть лише позитивні спогади про приміщення, у якому вона зростала та пізнавала навколишній світ.