Зміст:

  1. Як підібрати дизайн кімнати для дівчинки;
  2. Як вік дитини впливає на оформлення дитячої кімнати;
  3. Безпека – головна запорука інтер’єру;
  4. Кімната для дівчинки-підлітка;
  5. Висновки.

Оформлення дитячої для дівчини має свої особливості, тому що юні леді з ранніх років мають тягу до прекрасного. Хоча традиційні стереотипи про розділення простору на хлопчакові та дівчачі дизайни залишились у минулому, все ж треба враховувати деякі рекомендації. Тоді дитяча кімната стане особливим простором, у якому дівчинка проведе щасливі моменти дитинства.

Як оформити дитячу кімнату для дівчинки

Як підібрати дизайн кімнати для дівчинки

При підборі дизайнерської композиції для дитячої кімнати першочергово потрібно враховувати вік дитини. Вподобання дівчат характеризуються мінливістю, тому перед початком оформлення обов’язково поцікавтесь у дитини, яку кімнату вона хотіла би отримати – кольори, тематика, меблі тощо.

Також врахуйте наступні параметри:

  • загальна площа приміщення;
  • кількість вікон та дверей у кімнаті;
  • кількість дітей, які будуть проживати у одному приміщенні;
  • захоплення дівчинки;
  • особливості характеру дитини;
  • загальний інтер’єр усього будинку чи квартири;
  • фінансові можливості батьків.

Як підібрати дизайн кімнати для дівчинки

Відштовхуючись від цих характеристики можна починати планування дизайну дитячої кімнати для дівчинки. Перед стартом безпосереднього виконання робіт у вас на руках повинен бути чіткий план, модель майбутньої кімнати. Не варто працювати наосліп, швидко придумуючи нові варіанти. Такий підхід призведе до небажаного результату.

Як вік дитини впливає на оформлення дитячої кімнати

Кожна кімната, яка створюється для дівчинки – окремий всесвіт, адже при її створенні дизайнери спираються на індивідуальні параметри. Малеча зростає і може змінювати вподобання, тому експерти рекомендують для новонародженої дівчинки створювати базовий інтер’єр, який потім можна видозмінювати – переставляти меблі, перефарбовувати стіни.

Як вік дитини впливає на оформлення дитячої кімнати

З плином часу ви зможете замінити дитячу колиску на комфортабельне ліжко. Кольорова гама має бути виконана у пастельних нейтральних тонах, які можна буде декорувати різними елементами у майбутньому. Поступово дитячий простір буде наповнюватись новими елементами, враховуючи стиль життя дитини.

Безпека – головна запорука інтер’єру

Неважливо, якого віку дитина та які її вподобання, однак інтер’єр має включати безпечні елементи. Попіклуйтесь про те, щоб меблі та інші компоненти були вироблені з натуральної сировини, яка в процесі створення не підлягала обробці токсичними чи хімічно небезпечними речовинами.

Меблі мають бути без гострих кутів, усі кріплення – надійними та міцними. Гарним варіантом є використання модульних конструкцій, які згодом можна буде трансформувати та доповнити новими елементами. Потурбуйтесь про те, щоб у приміщенні був функціональний простір для ігор, а також достатньо шухлядок, полиць для зберігання іграшок, одягу, канцелярських виробів, зошитів, інших важливих для дівчинки предметів.

Безпека – головна запорука інтер’єру

Уся кімната має бути гарно освітленою, тому одним джерелом світла не обійтись. Однією з тенденцій оформлення простору є відмова від підвісних люстр на користь вмонтованих у різних частинах кімнати мініатюрних точкових світильників. Це також дає змогу регулювати рівень освітлення у приміщенні, економити на комунальних послугах за необхідності.

Кімната для дівчинки-підлітка

Як правило дівчата підліткового віку мають достатньо фантазії та творчої наснаги, аби ставати власними дизайнерами своєї кімнати. У цьому випадку батькам варто дослухатись до побажань дитини та разом з нею створити інтер’єр мрії. Це не важко, вислухати дівчинку, а потім залучити професійних дизайнерів для досконалої реалізації дитячого бачення.

Не потрібно бути суворими і намагатись нав’язати дівчинці власну думку (через бажання зекономити кошти або час). Дитині важливо зростати у тому просторі, де їй буде цікаво. Це сприятиме гармонійному розвитку особистості та залишить у неї лише позитивні спогади про дитинство.

Кімната для дівчинки-підлітка

Меблі краще купувати «на виріст», адже з початком статевого дозрівання дівчинка може різко прибавляти сантиметри зросту, а купувати нове ліжко кожного року – не дуже вдала ідея. Для школярів обов’язково треба подбати про наявність зручної зони для занять та творчості – комп’ютерний столик, зручне крісло, функціональні полиці.

Висновки

Відповідаючи на питання як оформити дитячу кімнату для дівчинки, можна зробити важливий висновок – робити це потрібно з натхненням, залученням професіоналів та врахуванням побажань дитини. Непотрібно спиратись на стандарті стереотипні думки, що усе в кімнаті має бути в рожевих кольорах. Такий варіант можливий, але далеко не всі дівчатка є фанатками рожевих поні, ляльок та історій про принцес.

Головні принципи дизайну інтер’єру кімнати для дівчинки лишаються незмінними – функціональність, зручність, безпечність, цілісність образу та гармонійне поєднання кольорів. У цьому випадку приміщення не потребуватиме частих видозмін протягом усього періоду зростання дитини. Легше один раз створити цілісний інтер’єр, ніж постійно витрачати кошти на внесення змін.