Зміст:
- Різновиди кухонних диванів;
- Вибір оббивки для кухонного дивану;
- Наповнювач для дивану на кухню;
- Габарити кухонного дивану;
- Розкладні чи складні моделі;
- Поради щодо вибору меблів на кухню.
При оформленні кухонного інтер’єру не обов’язково обмежуватись класичними стільцями та столом. Сучасний дизайн дозволяє використовувати м’які меблі за умови її грамотного вибору. Розглядаючи який диван вибрати для кухні, важливо дослідити асортименти продукції за декількома характеристиками і вибрати саме ту модель, яка відповідає конкретним умовам.
Різновиди кухонних диванів
Спочатку варто розібратися з тим, які бувають види диванів для кухні. За формою можна виділити такі моделі:
- прямі – найпоширеніша категорія, яка може розташовуватися вздовж стіни та підходить для розміщення 2-4 осіб з одного боку від столу;
- кутові – моделі цього виду дозволять розмістити більше людей, а також вони обладнуються внутрішніми нішами, які стануть додатковою системою зберігання кухонного інвентарю, посуду та інших елементів;
- напівкруглі – ефектні стильні моделі, але необхідність великої кількості вільного простору для встановлення робить їх не найкращим рішенням для розміщення на малогабаритних кухнях;
- дивани-ліжка – моделі, які оснащені внутрішнім механізмом трансформації та встановлюються в тих випадках, якщо вам потрібне додаткове спальне місце для розміщення гостей, що залишилися на ночівлю.
Диван для кухні повинен відповідати особливим умовам експлуатації. У приміщенні проводиться приготування їжі, тому в ньому може стояти висока температура, накопичуватися кіптява, сажа та інші забруднення. Тому стандартні дивани для вітальні або спальні будуть невідповідними для встановлення на кухні.
Каталог диванів на замовлення від компанії Snite
Вибір оббивки для кухонного дивану
При відповіді на питання, який диван вибрати на кухню, враховуйте такі характеристики оббивного матеріалу:
- стійкість до вбирання запахів та вологи;
- зносостійкість по відношенню до жиру, бруду, рідин;
- легкість очищення поверхні від плям, що з’явилися – будь-то сліди від пролитої кави або кетчупу;
- гарне утримання початкової форми.
Серед оббивних матеріалів для кухні заслуговує на увагу натуральна шкіра, оскільки вона не боїться забруднень і легко відмивається. Така оббивка має вишуканий вигляд, але її вартість може стати проблемою при обмежених матеріальних ресурсах у розпорядженні. Більш економними варіантами з хорошими властивостями можна назвати флокові тканини, шеніл, жаккард, суміш поліестеру та бавовни.
Для продовження терміну служби оббивки важливо забезпечити хорошу вентиляцію на кухні. Змінні чохли для дивана спрощують догляд за меблями і дозволяють при необхідності змінити колір оббивки, якщо попередній відтінок набрид і хочеться різноманітності.
Наповнювач для дивану на кухню
Начинка кухонного дивана має не менше значення, ніж оббивка. Наповнювач повинен бути не надто жорстким, мати гіпоалергенні властивості, не просідати. Такими властивостями володіє пінополіуретан (ППУ), який став одним з найпоширеніших матеріалів для наповнення диванів завдяки гнучкості, еластичності та ціновій доступності.
Якщо шукаєте натуральний наповнювач із високим терміном служби, то гарним варіантом стане латекс. Холлофайбер також забезпечує безпеку та цілісність наповнювача на тривалий період. Якщо диван на кухні буде використовуватися як спальне місце для гостей, краще зупинити увагу на моделях з незалежним пружинним блоком Pocket Spring. Відмовтеся від синтепону, тому що на ньому залишаються вм’ятини, які не відновлюють форму.
Габарити кухонного дивану
Щоб правильно вибрати диван для кухні за габаритами, необхідно відштовхуватися від площі кімнати та вільного простору. При виборі розміру спираються на ширину столу. При насиченості кухні шафами та полицями краще встановити компактний диван, щоб не перевантажувати інтер’єр.
Висота кухонного дивана має підбиратися під висоту обіднього столу та бути на одному рівні зі стільцями. Якщо використовується м’який наповнювач, то сидіння просідатиме, тому робиться запас в 5-7 сантиметрів по відношенню до висоті стільців. Головна умова – при розміщенні людини на дивані за кухонним столом йому має бути комфортно їсти.
Розкладні чи складні моделі
Моделі кухонних диванів можуть оснащуватися механізмами трансформації або випускатись без них. Потреба у розкладанні є лише у випадках, коли диван час від часу використовуватиметься як спальне місце. Зазвичай такому варіанту віддають перевагу ті сім’ї, які часто приймають гостей і розміщують їх на ночівлю.
Щоб при розкладанні отримати комфортне місце для сну, краще віддавати перевагу варіантам трансформації дельфін або французька розкладачка. Врахуйте, що на кухні має бути достатньо простору для вільного розкладання меблів.
Поради щодо вибору меблів на кухню
Якщо ви шукаєте, як вибрати кутовий диван на кухню виключно для столової групи, зупиніть увагу на компактних моделях без механізму трансформації. Наявність висувних ящиків стане плюсом для зручного зберігання кухонного інвентарю та інших предметів.
Першочергову увагу слід приділяти зносостійкості матеріалів, адже на кухні меблі будуть використовуватись у специфічних умовах. Тільки після грамотного вибору каркаса, оббивки та наповнювача продумуйте дизайн дивану. По кольоровій гамі він повинен гармонійно інтегруватися в інтер’єр, краще зупинитися на класичних темних відтінках. Білий колір – не найкращий вибір для кухонного дивана, тому що оббивка швидко забруднюватиметься і її доведеться часто чистити.