Зміст:

  1. Правила розташування меблів;
  2. Розміщення меблів з урахуванням віку дитини;
  3. Розташування меблів в залежності від розмірів та планування кімнати;
  4. Що ще слід врахувати.

Грамотне розставляння меблів у дитячій кімнаті є важливим з точки зору планування простору і створення гармонійної атмосфери у ньому. Неможливо розмістити предмети у приміщенні в хаотичному порядку, адже вони не будуть повноцінно виконувати свої функціональні можливості в такому випадку. Щоб поставити дитячі меблі в кімнаті правильно, слід дотримуватись кількох рекомендацій.Як розставити меблі у дитячій кімнаті?

Правила розташування меблів

Оптимальне розставляння меблів можливе лише при врахуванні розмірів приміщення, віку та кількості дітей та особливостей планування. Однак можна назвати декілька факторів, які слід брати до уваги незалежно від цих характеристик:

  • розміщення меблів має бути безпечним для дитини. В центральній частині приміщення не мають розташовуватись габаритні об’єкти з гострими кутами та кріпленнями, адже вони можуть стати причиною отримання травм;
  • краще віддати перевагу модульним елементам, які можна просто доповнити компонентами по мірі зростання дитини, а не купувати нові меблі кожного разу;
  • для індивідуалізації меблів під характер та потреби дитини можна використовувати яскраві дизайни, кольорову постільну білизну тощо;
  • якщо меблі трансформуються (розкладні дивани, шафи-трансформери), то цей процес має бути простим для дитини.

Правила розташування меблівУсі меблі в дитячій кімнаті розташовують з дотриманням правил зонування. Для кожного елемента має існувати окрема ділянка в залежності від завдання, яке він виконує. Основними є зони відпочинку, навчання, творчості та зберігання речей. Тому буде дивним, якщо в зоні навчання буде стояти ліжко або в зоні для відпочинку – робочий стіл. Потрібно відокремлювати ці ділянки одна від одної.

Розміщення меблів з урахуванням віку дитини

Щоб правильно розставити меблі, потрібно врахувати вікові особливості дитини. Комплекс необхідних елементів для новонародженого малюка буде кардинально відрізнятись від наповнення дитячої кімнати для підлітка. Якщо дитина ще не пішла до школи, їй потрібні ліжечко, творчий куточок, місце для ігор, шафи та стелажі для зберігання іграшок і речей.

Коли дитина йде до школи, у інтер’єрі мають з’явитись додаткові компоненти, зокрема робочий стіл для вивчення уроків. Приміщення може наповнюватись іншими елементами залежно від уподобань дитини – любові до спорту, музики, малювання. Тому при початковому плануванні простору та розміщенні меблів обов’язково слід передбачити вільне місце для майбутнього встановлення додаткового обладнання, музичних інструментів, спортивного приладдя тощо.

Розміщення меблів з урахуванням віку дитиниГоловним принципом планування має бути компактність меблів. Для дитини будь-якого віку важливою є наявність великого вільного простору для активних ігор. Ніщо не має заважати дитині та її друзям бігати, стрибати та весело проводити час. Тому від громіздких варіантів відмовляються, навіть якщо вони мають привабливий вигляд.

Розташування меблів в залежності від розмірів та планування кімнати

Відмовлятись від принципу зонування простору не варто за жодних умов, але як розставити меблі в дитячій кімнаті, якщо вона має вузьку форму та мінімум вільного місця? Тоді важливо встановити меблі П або Г-образної форми у кутках кімнати. Серед таких варіантів ідеально вписуються у простір кутові дивани, столи, шафи.

Вздовж довгої стіни маленької кімнати не варто нагромаджувати велику кількість меблів. Потрібно використовувати усі можливості для економії місця – застосовувати модульні конструкції, вбудовані в стіни полички. Для зберігання одягу та постільної білизни можна використовувати контейнер всередині ліжка. Це допоможе звільнити простір для інших потреб.

Розташування меблів в залежності від розмірів та планування кімнатиРобочу зону зі столом розміщують біля вікна, де можна буде забезпечити максимальну кількість природного сонячного світла. А от для зони відпочинку з ліжком варто виділити менш освітлену частину приміщення подалі від вікна. Це забезпечить здоровий сон, від якого ніщо не буде відволікати.

Що ще слід врахувати

Планування розстановки меблів в кімнаті підлітка або дитини дошкільного віку має бути продуманим заздалегідь. При чому ви не зможете точно визначити, що потрібно буде додати до простору у майбутньому. Тому обов’язково залишайте вільні ділянки, які можна заповнити згодом.

Базова розстановка меблів є фундаментом, але це не означає, що вона буде незмінною багато років. Ви можете запланувати переїзд, розширення кімнати, перепланування, тому обирайте легкі моделі, які можна буде з легкістю перемістити. Гнучкість простору є важливою складовою, тому що діти характеризуються мінливістю поглядів.

Планування розстановки меблів в кімнаті підліткаДитина не зможе жити в однаковій кімнаті від народження до повноліття, і це потрібно розуміти. Для розміщення у дитячій кімнаті обирають безпечні функціональні меблі з надійною та стійкою конструкцією. Їхнім облаштуванням з точки зору дизайну займаються у другу чергу, коли безпека вже не викладає жодних сумнівів.