Зміст:
- Що важливо знати про диван;
- Розмір і форма: куди і як поставити;
- Конструкція диванів
- Матеріали і кольори диванів
Правильно обраний, м’який та зручний диван стає центром вітальні. Він підходить для відпочинку, прийому гостей, спілкування, читання, роботи та вирішення багатьох інших завдань. Щоб вибір дивана у вітальню справді був продуманим, потрібно врахувати кілька характеристик перед його покупкою.
Що важливо знати про диван
Щоб підібрати диван у вітальню, дослідіть асортимент моделей за такими показниками:
- розмір – параметри ширини, висоти і довжини, які впливають на кількість людей, що можуть зручно розміститись на дивані;
- форма – найбільш популярними є прямі та кутові моделі (останні зручно ставити у куті кімнати для економії вільного простору);
- механізм трансформації – спосіб перетворити диван на повноцінне спальне місце;
- матеріали виготовлення каркасу, оббивки та інших елементів;
- внутрішній наповнювач, що використовується;
- стиль та дизайнерська концепція – диван повинен вписуватися в загальний інтер’єр будинку чи квартири.
Розмір і форма: куди і як поставити
Перед тим, як вибрати диван у вітальню, запитайте себе – скільки людей ви збираєтеся на ньому приймати?
За цим параметром виділяють такі моделі:
- двомісні довжиною до 2,5 метрів та шириною до 1 метра;
- тримісні – до 2,5 довжини та 1 метра ширини;
- чотиримісні – на одну особу припадає близько 80 см2 площі.
Розмірна сітка диванів є стандартною для фабричних моделей, хоча на замовлення можна придбати варіант будь-яких розмірів. Не забувайте про те, що за габаритами диван повинен вписуватися в навколишній простір як у складеному, так і розкладеному вигляді. Після встановлення він не повинен заважати вільному переміщенню людей.
Конструкція диванів
Будь-який сучасний диван можна використовувати у двох варіантах – складеному та розкладеному. Для трансформування з одного положення в інше моделі оснащені спеціальними механізмами. Вони повинні бути зручними та практичними, щоб будь-яка людина незалежно від фізичних навичок змогла самостійно скласти та розкласти диван без перешкод.
Серед популярних механізмів трансформації виділяють:
- книжка і єврокнижка – нижня частина дивана висувається вперед, а в нішу, що звільнилася, опускається спинка;
- викатний механізм – нижня частина механізму виїжджає вперед;
- дельфін – з-під сидіння вистрибує додаткова секція;
- акордеон – сидіння висувається до упору, а спинка опускається автоматично.
Зауважте, що не всі механізми трансформації обладнані вбудованою нішею для зберігання постільної білизни. Якщо вам потрібно додаткове місце для ковдри, подушок та інших предметів, підбирайте моделі з внутрішніми контейнерами. Механізм трансформації не повинен рипіти при розкладанні, легкість складання-розбирання зберігається з плином часу. Спробуйте розкласти диван та оцініть зручність процесу перед покупкою.
Матеріали і кольори диванів
На меблевому ринку змагаються між собою конструкції з ДСП (деревно-стружкових плит), металу та натуральної деревини. ДСП вирізняється найдоступнішою вартістю та при грамотному виконанні забезпечує необхідну надійність.
Якщо вам необхідна підвищена міцність конструкції, віддайте перевагу моделям з металевим каркасом. Але вони будуть важчими за дерев’яні варіанти, що ускладнить транспортування при переїзді. Натуральна деревина виглядає елегантно, але потребує специфічного догляду.
Для внутрішнього наповнення диванів для вітальні використовують пінополіуретан, поролон, холлофайбер, пружинні блоки та ін. Пінополіуретан (ППУ) вважається найбільш універсальним наповнювачем, оскільки поєднує в собі практичність, зносостійкість та збереження початкової форми.
Пружинні блоки конструкції дивана можуть бути залежними (Bonnel) і незалежними (Pocket Spring). Другий варіант вирізняється покращеними ортопедичними властивостями, тому що кожна пружина в ньому знаходиться в окремому чохлі та діє незалежно від інших. Це дозволить їй краще адаптуватися до анатомічних особливостей хребта конкретної людини.
Тільки після грамотного підбору дивана за функціональними характеристиками переходьте до вивчення його дизайну. Колір дивана у вітальню повинен поєднуватися із загальною гамою тонів у приміщенні. Яскраве забарвлення це добре, але воно має вписуватися в загальну концепцію інтер’єру.
Рекомендації щодо вибору відтінку спираються на стиль оформлення простору:
- класичний білий, чорний або коричневий кольори дивана підійдуть для віталень, оформлених у стилі хай-тек, класика, мінімалізм;
- блакитні холодні відтінки краще інтегрувати у стиль прованс, кантрі, еко;
- пастельні тони добре вписуються в скандинавський дизайн;
- яскраві кольори можна підібрати під стиль арт-деко.
Не намагайтеся вибирати дивани-розмальовки, в дизайні яких є 3, 4 і більше різних кольорів. Універсальними є моделі у монохромному (однотонному) або двоколірному стилі. Щоб вибрати прямий чи кутовий диван у вітальню, краще звернутися за допомогою до експертів та чітко описати їм свої вимоги. Чим більше інформації буде у вашому розпорядження, тим легше буде вибрати оптимальний варіант під конкретне за розмірами та стилем приміщення.