Зміст:
- Як вибрати механізм трансформації для щоденного сну;
- Каркас та оббивний матеріал;
- Який повинен бути наповнювач;
- Пружинний або безпружинний блок матраца.
Диван – зручна альтернатива ліжку для щоденного сну, якщо правильно вибрати його з урахуванням кількох параметрів. На ринку ви зустрінете безліч моделей на будь-який смак, але далеко не всі з них будуть зручними для відпочинку. Тому спершу ознайомтеся з рекомендаціями, як вибрати диван для сну.
Як вибрати механізм трансформації для щоденного сну
Механізм трансформації – спосіб перетворення дивана на повноцінне та комфортне спальне місце. Він повинен бути простим і зрозумілим, щоб будь-яка людина кількома простими рухами змогла розкласти диван, не прикладаючи значних фізичних зусиль.
Можна виділити такі різновиди механізмів та їх переваги:
- книжка та єврокнижка – найбільш популярні варіанти, нижня частина сидіння висувається вперед для отримання просторого спального місця для двох осіб (такі моделі обладнані спеціальною нішею для зберігання постільних речей);
- акордеон – сидіння висувається вперед до характерного клацання, спальне місце виходить рівним, а в складеному вигляді диван не займає багато вільного простору;
- дельфін – додаткова секція для сну дістається (ніби «виринає») з-під сидіння, механізм відрізняється витримуванням великої ваги та довговічністю;
- викочування механізм – міцний варіант, для розкладання досить потягнути сидіння на себе, він вирізняється легкістю розкладання і компактністю.
Щоб вибір дивана для щоденного сну був правильним, враховуйте, скільки місця він займатиме у складеному та розкладеному вигляді, і чи зможете ви інтегрувати його до приміщення. Спальне місце має бути рівним та витримувати значне навантаження. Який механізм дивану краще – питання індивідуальне.
Каркас та оббивний матеріал
Каркас – основа конструкції дивану, на яку припадає основне навантаження. Відповідаючи на питання, як вибрати гарний диван для щоденного сну, обов’язково потрібно звертати увагу на стійкість, зносостійкість та функціональність каркасу.
Серед матеріалів виготовлення каркасу найбільш поширені три варіанти:
- натуральна деревина – брус;
- ДСП – деревинно-стружкові плити;
- метал.
Моделі з металевим і ДСП корпусом доступніші, варіанти з натуральної деревини обійдуться дорожче. Але вирішальним моментом є якість конструкції. Також врахуйте, що дивани з металевою основою мають значну вагу, тому для їх переміщення знадобляться значні зусилля кількох міцно складених людей.
Оббивка – це основний компонент дивана, який відповідає за його презентабельний зовнішній вигляд. Вона не тільки повинна бути красивою, а й стійкою до забруднень, потрапляння вологи та інших несприятливих факторів.
Популярністю користуються такі оббивні тканини:
- жаккард – щільна тканина, що зберігає яскравість і стійкість тривалий час, але вирізняється високою вартістю;
- шеніл – матеріал з гарною зносостійкістю, м’який на дотик;
- мікрофібра – довговічна тканина, гіпоалергенна і легко очищається;
- флок – гладка тканина, на якій не накопичується шерсть (тому вона відмінно підходить власникам тварин);
- тефлонові тканини – щільний матеріал, який легко очистити.
При виборі тканини, яка буде кращою за сну, враховуйте показник щільності за тестом Мартіндейла. Виробники повинні вказувати цей параметр, який визначає кількість циклів, що витримуються до стирання.
Який повинен бути наповнювач
Наповнення дивану забезпечує повноцінну підтримку хребта та комфортний сон. Наповнювач не повинен бути надто жорстким, але й м’які варіанти не підходять.
Оптимальними матеріалами для сучасних диванів є:
- пінополіуретан (ППУ) – довговічний екологічно чистий матеріал, який адаптується під форму тіла людини та швидко повертається у вихідне положення;
- поролон – наповнювач для бюджетних варіантів, забезпечує комфортний сон, але швидко продавлюється та служить не більше 4-5 років;
- латекс – натуральний матеріал із соку каучукового дерева, добре розтягується та швидко відновлює форму;
- холлофайбер – аналог натурального пуху, стійкий до механічних навантажень.
При виборі наповнювача враховуйте, чи немає у вас та членів вашої сім’ї алергії на цей матеріал. Віддавайте перевагу зносостійким варіантам, які навіть за кілька років залишаться такими ж міцними та пружними.
Пружинний або безпружинний блок матраца
Перед покупкою необхідно вирішити, брати диван зі пружинами або без них. Для цього необхідно розібратися з особливостями кожного варіанта. Наявність пружин забезпечує ортопедичний ефект – підтримку анатомічного положення хребта під час сну. Залежний пружинний механізм Bonnel користується популярністю, хоча й має недоліки.
Механізм Bonnel найбільш доступний, складається з кількох сотень сталевих дротяних пружин. Має мінімальний ортопедичний ефект, тому не підходить людям, які мають проблеми зі спиною – сколіоз, лордоз, остеохондроз та інші патології.
Сучасний пакет із незалежними пружинами Pocket Spring вирізняється тим, що кожна пружина в ньому працює як окремий механізм. Тому система адаптується під кожну людину індивідуально та забезпечує хребту гарну підтримку протягом тривалого часу. Але дивани такого формату коштуватимуть дорожче.
Вибір дивану для сну повинен бути ретельно виваженим, адже від цього залежить ваше здоров’я. Тому вивчайте доступні моделі за різними параметрами, проконсультуйтеся з фахівцем перед покупкою для вибору оптимального варіанта. Краще купити диван під індивідуальне замовлення, щоб отримати саме той набір характеристик, який потрібен саме вам.