Зміст:

 1. Книжка та єврокнижка;
 2. Акордеон;
 3. Дельфін;
 4. Французька та американська розкладушки;
 5. Телескоп;
 6. Принципи обрання дивану за механізмом трансформації.

Механізми розкладання диванів – це конструктивні елементи, завдяки яким можна швидко та просто перетворити компактні меблі для прийому гостей у повноцінне ліжко для сну. Обрання моделі за цим параметром залежить від частоти використання дивану, типу (прямий або кутовий), наявності коробу для білизни. Можна виокремити декілька найпопулярніших механізмів трансформації.

Механізми розкладання диванів: які з них найнадійніші

Книжка та єврокнижка

Книжка – стандартний варіант розкладання дивана, який був популярним ще у радянські часи. Процес трансформації включає наступні етапи:

 1. підіймання сидіння вгору до клацання;
 2. опускання спинки донизу;
 3. опускання сидіння для отримання горизонтальної поверхні.

Розкладання дивану у форматі книжка не займає багато часу, модель не потребує великої кількості вільного місця. Однак в розкладеному вигляді між двома половинками (спинкою та сидінням) виникає щілина, що викликає незручності під час сну. Також меблі потрібно відсувати від стіни для комфортної трансформації.

Диван книжка та єврокнижкаДля усунення недоліків класичної «книжки» був створений варіант трансформації єврокнижка. Рух компонентів відбувається на коліщатах – сидіння висувається вперед, а в пустий простір опускається спинка. В такому форматі можна отримати ідеально рівну поверхню, диван зручно розташовується впритул до стіни.

Акордеон

Акордеон – вид розкладання диванів, який підходить для щоденного використання і стане чудовим вибором для дитячої кімнати. Конструкція включає два висувних елементи, які треба підняти та потягнути на себе. Модель розкладається по аналогії з гармошкою за лічені секунди, компонується місткою нішею для речей або білизни.Диван акордеон

Дельфін

Один з найпопулярніших механізмів трансформації, яким комплектуються кутові моделі диванів. З нижньої частини меблів потрібно висунути прихований елемент, а потім припідняти його за спеціальні ручки, утворивши рівну поверхню. При цьому жодних маніпуляцій зі спинкою проводити не потрібно.

Тип розкладання дельфін вирізняється наступними перевагами:

 • простота розкладання та складання;
 • витримування великої кількості циклів;
 • зносостійкість елементів конструкції.

Диван дельфінВаріацією механізму «дельфін» є варіант трансформації конрад. Система складається з трьох секцій, які висуваються з внутрішньої ніші. Ближчу до ніг секцію потрібно підняти у рівень з іншими двома. Конструкція має високу зносостійкість, однак вирізняється габаритністю, що може ускладнити її транспортування.

Французька та американська розкладушки

Попередні механізми трансформації диванів призначені для меблів, якими ви будете користуватись щоденно для сну. Однак при купівлі меблів, які ви час від часу будете застосовувати для розміщення гостей, кращим варіантом стануть формати розкладушок – мералат та седафлекс.

Мералат – класичний французький варіант. Конструкцію слід потягнути догори і на себе, послідовно вивільняючи три елементи на металевих опорах. Вони утворюють міцну конструкцію, однак при щоденному використанні вона може швидко зламатись. Саме тому мералат називають механізмом для гостьових диванів.

Французька та американська розкладушкиАмериканський формат розкладушки седафлекс розкладається двома рухами. Спочатку слід підняти сидіння вгору, а потім потягнути на себе для вивільнення внутрішніх секцій. Конструкція включає ортопедичний матрац для зручного відпочинку, вона міцніше за мералат, тому може використовуватись щоденно.

Телескоп

У варіанті трансформації телескоп для розкладання потрібно просто потягнути на себе нижню секцію під сидінням та вивільнити приховані секції. Більше жодних дій – ви отримуєте гладку поверхню для щоденного використання. Недоліками цієї моделі можна назвати маленьку висоту та тонкий матрац у комплекті, що потребує додаткової покупки зручного матрацу. Варіант гарно зарекомендував себе при обранні диванів для дітей та людей похилого віку.

Диван телескоп

Принципи обрання дивану за механізмом трансформації

Різні типи механізмів диванів володіють своїми перевагами та недоліками. Обирати їх потрібно з урахуванням наступних моментів:

 • розміри моделі у складеному та розкладеному вигляді;
 • потреба у внутрішній ніші для зберігання білизни (не всі механізми передбачають її наявність);
 • призначення дивану – для щоденного відпочинку чи прийому гостей;
 • розташування – обрання кутової чи прямої моделі.

Дельфін, акордеон, книжка, єврокнижка – найкращі на сучасному меблевому ринку механізми для диванів щоденного використання. Американська розкладушка седафлекс та французька мералат – вибір для прийому гостей. При купівлі звертайте увагу на надійність конструкції та зручність розкладання. На цей процес повинна уходити мінімальна кількість часу та зусиль, завдання під силу навіть дитині.