Зміст:

  1. Кольорове оформлення кімнати;
  2. Меблювання кімнати;
  3. Стиль дитячої кімнати.

Якщо оформлювати інтер’єр кімнати для двох різностатевих дітей виникають очевидні складнощі – вподобання дівчинки та хлопчика можуть суттєво відрізнятись. Тому рекомендовано скористатись підтримкою дизайнера та обов’язково врахувати думку кожної дитини, що допоможе знайти оптимальне рішення.

Облаштування дитячої для хлопчика та дівчинки

Кольорове оформлення кімнати

З першого погляду облаштування дитячої для хлопчика та дівчинки не викликає складнощів – розділяємо приміщення на дві частини, одну з яких фарбуємо у кольори під хлопчика, а іншу – під дівчинку. Але це не є правильним виходом з ситуації, тому що стильова композиція має бути цілісною, а не розірваною на половинки.

Краще прийти до компромісу – дати дітям на вибір декілька варіантів кольорової гами та обрати той, який сподобається і хлопчику, і дівчинці. Ліпше зупинитися на нейтральних кольорах, які не будуть прив’язаними до гендерного стереотипу про рожеві кольори для дівчаток, а блакитні для хлопчаків. Ця концепція не працює у сучасних умовах.

Кольорове оформлення кімнати

Обрана кольорова гама буде використовуватись для оформлення основних елементів – стелі, підлоги, стін, меблів. Однак для індивідуалізації простору діти зможуть використовувати кольорові плакати, постери, прикраси, іграшки, щоб зробити робоче місце чи ліжко більш привабливими для них.

Меблювання кімнати

Не варто просто вибирати по дві одиниці одних і тих самих меблів. Такий підхід вбиває індивідуальність кожної дитини, не сприяє особистісному розвитку. Спочатку треба поцікавитись, де буде зручно відпочивати дітям та обрати місце для встановлення ліжка. Запити дітей враховують при обранні робочого столу, шафи та інших предметів.

Якщо площа кімнати не дозволяє встановити по два окремих ліжка, шафи чи стола, знаходять компромісні рішення:

  • встановлення двоярусного ліжка чи ліжка-подіуму (лишається лише з’ясувати, хто буде спати на верхній полиці, а хто знизу);
  • придбання ліжка з вбудованим другим спальним місцем – трансформаційний механізм дозволяє створити повноцінні місця для відпочинку двох дітей;
  • використання широкого підвіконня замість робочого стола з розділенням перегородкою на дві зони (дозволяє зекономити місце, тому що звичайний стіл не буде встановлений);
  • встановлення загальної шафи з виокремленням місця для хлопчика та дівчинки.

Меблювання кімнати для хлопчика і дівчинки

У навколишньому просторі обов’язково повинно залишитись вільне місце для організації окремого творчого куточка для кожної дитини. Навіть у невеликій кімнаті, де діти постійно проводять час поруч, вони потребуватимуть часу та простору, щоб побути наодинці – почитати, помалювати або просто пофантазувати про майбутнє.

При підборі меблів за стилем також не забувайте враховувати побажання дітей. Але розумійте, що незалежно від оформлення, першочергово меблі мають бути виготовленими з безпечних, міцних та екологічно чистих матеріалів. Безпечність має вийти на перше місце і заради привабливого зовнішнього виду ліжка чи столу не варто нехтувати цим показником.

Стиль дитячої кімнати

Загальна концепція дитячої кімнати для хлопчика та дівчинки передбачає обрання тематичного стилю. Він також має бути узгодженим з обома дітьми та враховувати їхні побажання. Навіть якщо хлопчик і дівчинка захоплюються різними речами, ви зможете знайти щось спільне. Наприклад, їм обом подобається досліджувати космос, фільми про ковбоїв, море тощо.

Краще всього створити якусь нейтральну композицію, яку потім можна доповнити окремими елементами. Саме тому віддають перевагу використанню класичних тонів – білого, сірого, коричневого, які легко піддаються трансформації та поєднуються з різними елементами стилю. Діти не мають бути обмеженими у самовираженні.

Стиль дитячої кімнати для хлопчика і дівчинки

Крім того, небезпека створення конкретного стилю полягає у тому, що з плином часу забаганки дітей зміняться. Вони швидко ростуть, тому їм можуть перестати подобатись мультики про принцес та роботів, вони зацікавляться більш серйозними речами. Щоб кожен раз не переробляти інтер’єр під забаганки дітей, робіть його більш нейтральним та класичним, з мінімальним наповненням компонентами.

Самостійно створити інтер’єр для двох різностатевих дітей буде складно, тому обов’язково зверніться за допомогою до професійного дизайнера. Він використає свій досвід та можливості для втілення у життя чіткого плану, який зробить дитячу кімнату зручною як для хлопчика, так і для дівчинки.

Дизайн дитячої для хлопчика і дівчинки

Головним завданням є спочатку створення чіткого проєкту, а вже потім його практична реалізація. Не варто діяти наосліп – має бути розроблений кошторис робіт з урахуванням матеріалів та меблів, інших елементів , що будуть використовуватись у процесі формування інтер’єру. Якщо цього не зробити, то не вдасться вписатись в рамки запланованого бюджету та створити дитячу кімнату мрії для хлопчика та дівчинки.