Змість:

  1. Переваги покупки ліжка;
  2. Плюси та недоліки диванів;
  3. Коли диван стає незамінним як спальне місце.

Двома конкуруючими видами меблів для повсякденного сну залишаються диван та ліжко. У кожного з них є свої плюси та мінуси, врахування яких дозволить купити оптимальний варіант. Тому спробуємо розібратися з тим, які можливості пропонують ці різновиди меблевих конструкцій.Що краще вибрати для сну: диван чи ліжко?

Переваги покупки ліжка

Для відповіді на питання, на чому краще спати на дивані або на ліжку, потрібно розібратися з особливостями функціонування цих двох меблевих елементів. Ліжко – це меблі, першочергово створені безпосередньо для сну. Це забезпечує такі переваги:

  • просторе спальне місце для комфортного розміщення однієї або двох осіб (є односпальні, двоспальні та полуторні моделі);
  • оптимальний рівень жорсткості для підтримки хребта; можливість підібрати різні види матраців;
  • привабливий дизайн з можливістю обладнати ліжко узголів’ям, внутрішньою нішею для постільної білизни, одягу, інших речей.

Проте ліжко – вузькоспеціалізоване рішення, яке розміщується лише у спальній. Воно не оснащена механізмом трансформації, тому завжди займатиме досить багато вільного простору. Також не вдасться використовувати його для встановлення у вітальні чи залі, прийому гостей.

Переваги покупки ліжка

Встановлення ліжка не підходить для малогабаритних приміщень, в яких кожен вільний квадратний метр на вагу золота. Воно обмежене за функціональним призначенням та підходить тільки для щоденного сну. Це зумовлює доцільність його покупки для  спальної кімнати.

Плюси та недоліки диванів

Диван є багатофункціональними меблями, що стало можливим завдяки інтегруванню в нього механізму трансформації. В результаті можна складати та розкладати диван, за необхідності використовуючи або як місце для сну, або як простір для розміщення гостей. Додатково конструкція обладнується внутрішньою нішею для зберігання постільних речей, одягу та інших речей.

Якщо розглядати диван або ліжко для сну, то диван перевершує конкуруючі меблі за такими характеристиками:

  1. універсальність – більше можливостей для встановлення не тільки у спальній кімнаті, а й у вітальні, дитячій, залі, офісі, комерційних установах та інших приміщеннях;
  2. великий асортимент – на ринку представлено безліч моделей за формою, розміром, матеріалами каркасу та наповнення, іншими характеристиками;
  3. компактність – складання дозволяє мінімізувати кількість місця, що займає диван вдень, коли він не використовується для сну.

Плюси та недоліки диванів

Дивани представлені широким вибором за варіантом розкладання. Найпопулярнішими є моделі з механізмами єврокнижка, книжка, дельфін, акордеон, які підходять для щоденного сну. Варіанти розкладачок оптимальніші для прийому гостей. Дивани поділяються на дві великі категорії – кутові та прямі моделі, так що їх можна встановлювати як у кутку кімнати або вздовж стіни, так і по центру приміщення. З ліжками менше можливостей компактного інтегрування меблів в навколишній простір.

Каталог диванів під замовлення від компанії Snite

Недоліком дивана як спального місця стає той факт, що при розкладанні виникає нерівність між двома половинками конструкції. Для її усунення доводиться витрачати додаткові гроші і купувати матраци або спеціальні топери. Ліжка пропонують спочатку більш рівне місце для сну. Тому при виборі диванчик або ліжко в спальню пріоритет знаходиться на стороні другого варіанта.

Коли диван стає незамінним як спальне місце

Можна зробити очевидний висновок – якщо вам потрібні меблі виключно для сну, які встановлюватимуться в спальні, тоді однозначно купуйте ліжко. Але якщо збираєтеся не тільки спати, а й приймати на виробі гостей, підберіть диван оптимального розміру з бажаним механізмом трансформації.

 

У питанні що краще розкладний диван або ліжко за універсальністю диван стає найкращим рішенням. Він стає незамінним як спальне місце, якщо не збираєтеся завжди використовувати меблі виключно для сну. Диван прийде на допомогу в різних ситуаціях. Ви можете скласти його, коли чекаєте на гостей і потрібно їх розмістити або збираєтеся всією сім’єю зібратися біля телевізора для перегляду фільму, серіалу, шоу чи спортивного поєдинку.

Коли диван стає незамінним як спальне місцеНезалежно від того купуєте ви диван чи ліжко, отримати якісний виріб можна лише при грамотному підборі. Тому краще проконсультуватися з фахівцем і врахувати різні параметри, щоб меблі прослужили довгий час і забезпечували виключно комфортний сон без болю в спині вранці. Дивани та ліжко повинні мати якісну комплектацію та матеріали виготовлення, підібрані під індивідуальні побажання та фінансові можливості користувачів. Це дозволить вичавити з них максимум можливостей.