Зміст:

  1. Меблі для дитячої кімнати: «золотий» стандарт;
  2. Правила розташування меблів;
  3. Важливі доповнення до інтер’єру дитячої кімнати.

Кожна дитина заслуговує на те, щоб зростати у просторій та функціональній дитячій кімнаті. Для забезпечення усіх дитячих потреб важливо правильно облаштувати приміщення. Необхідно дати чітку відповідь на питання, які дитячі меблі мають бути в кімнаті. Лише після цього можна починати формування омріяного простору.

Що обов'язково має бути у дитячій кімнаті?

Меблі для дитячої кімнати: «золотий» стандарт

Облаштування дитячої кімнати не є якимось стандартним концептом, який передбачає проведення усіх робіт за однією програмою. Велика кількість меблів від сучасних виробників відкриває перед батьками величезні можливості. З іншого боку, вони можуть заплутатись та пропустити дещо важливе для розвитку дитини. Щоб цього не сталося, спеціалісти виокремлюють наступний набір необхідних меблів для малюка:

  • комфортабельне спальне ліжко з достатньою кількістю місця для повноцінного відпочинку та доброю підтримкою хребта;
  • стіл для навчання та творчого процесу;
  • регульоване крісло з можливістю налаштування спинки та підлокітників для правильного положення спини;
  • шафа-купе для організованого зберігання одягу та інших речей;
  • полиці та стелажі, які підійдуть для розміщення книг, підручників, іграшок, усіляких дрібничок.

Меблі для дитячої кімнати: «золотий» стандарт

До цього переліку можна додати індивідуальні речі, які встановлюються залежно від уподобань та особливостей дитини. Наприклад, для музично обдарованих малюків варто встановити фортепіано чи синтезатор (якщо вони займаються у музичній секції). Не зайвим буде спортивний куточок з тренажерами, шведською стінкою, адже дитина має з ранніх років підтримувати фізичну форму, а не тільки постійно сидіти перед комп’ютером.

Правила розташування меблів

Звичайно, просто перелік необхідних меблів не дасть нічого, якщо немає розуміння правильного розміщення названих елементів. Тому варто заручитись підтримкою професійного дизайнера, який створить чіткий план приміщення. Кожен виріб отримає своє місце у просторі, що дозволить створити гармонійний і при цьому функціональний інтер’єр.

Важливим є дотримання техніки зонування оточуючого простору. Цей підхід передбачає розділення кімнати на чітко відокремлені зони для відпочинку, навчання, ігор, зберігання речей. Кожна область матиме своє наповнення відповідно до завдань, які вона має виконувати. Наприклад, в зоні відпочинку встановлюють виключно ліжко, прибирають звідти усі іграшки, підручники та інші елементи, які можуть завадити повноцінному сну.

Правила розташування меблів

Для навчання та творчості має бути спеціально відокремлена область з гарним природним освітленням (біля вікна), зручним столом, полицями та шафами для книг. В цій зоні ніщо не має відволікати дитину від уроків, вона повинна зосередитись на навчальному процесі, отже звідси прибирають іграшки.

Ідеально, якщо зони з різними меблями будуть чітко відгороджені перегородками, шторами або стелажами. Але якщо розміри кімнати не дають такої можливості, тоді можна задовольнятись візуальними засобами розрізнення. Різні зони можна оформити у різноманітних кольорах, використовувати відмінні за структурою та тонами шпалери чи підлогові покриття.

Важливі доповнення до інтер’єру дитячої кімнати

Кімната для дитини – це не лише набір з меблів. Серед того, що має бути в дитячій кімнаті можна виокремити наступні додаткові компоненти:

  1. зволожувач повітря, який забезпечує достатню вологість у приміщенні, що покращує сон та оберігає дитину від хвороб, алергічних реакцій;
  2. інтерактивний зростомір – кожному малюку цікаво спостерігати, як він зростає, та й батькам важливо контролювати розвиток дитини та відсутність відхилень від норми;
  3. нічний світильник – його розміщують на приліжковій тумбі, щоб у темну пору забезпечувати приміщення приглушеним світлом (адже деякі маленькі діти бояться засинати у цілковитій темряві);
  4. дошка для малювання – для формування творчих здібностей встановіть інтерактивну дошку, щоб дитина могла втілювати свої фантазії (це також збереже від проблем з розмальованими стінами).

Важливі доповнення до інтер’єру дитячої кімнати

Вказаний перелік речей не можна розглядати, як щось беззаперечно необхідне. Батьки можуть на власний розсуд облаштовувати кімнату. Однак чим більше важливих компонентів буде у приміщенні, тим легше буде підтримувати необхідний мікроклімат та оберігати дитину від захворювань.

В обладнанні дитячого простору немає дрібниць. Недостатнє природне освітлення, погане провітрювання приміщення чи відсутність елементів для творчої реалізації може створити батькам проблеми. Тому сплануйте простір так, щоб одразу стимулювати розвиток дитини та не перейматись цим питанням пізніше.

Намагайтесь по завершенні ремонту залишити в дитячій кімнаті достатньо вільного простору. Адже в подальшому обов’язково з’являться нові елементи, якими варто буде доповнити кімнату дитини по мірі її зростання та появи нових особистісних уподобань.