Зміст:

  1. Технічне оснащення дитячої кімнати;
  2. Меблі для дитячої кімнати школяра;
  3. Аксесуари та декоративні елементи;
  4. Освітлення у дитячій кімнаті.

З моменту початку шкільного навчання життя дитини суттєво змінюється. Під новий розпорядок дня потрібно підготувати дитячу кімнату для школяра, яка потребуватиме встановлення нової техніки, меблів та регулювання освітлення. Також слід не забувати про декоративне оформлення, гармонійне поєднання кольорів.

Як облаштувати дитячу кімнату для школяра?

Технічне оснащення дитячої кімнати

Сьогодні навчання у школі не може відбуватись без сучасних технологій, тим паче з урахуванням переходу на дистанційний режим. Тому батькам слід подбати про купівлю гарного ноутбука або персонального комп’ютера, щоб дитина була інтегрована до навчального процесу. Для розміщення техніки має бути обладнана окрема зона зі зручним столом. Дистанційні уроки мають проходити у тихій обстановці, де ніщо не відволікатиме дитину.

Технічне оснащення дитячої кімнати

При обмеженій кількості фінансових ресурсів дитина може обійтись  смартфоном без ноутбука. Але це лише тимчасове рішення, поки не з’явиться можливість для придбання кращої техніки. Щоб навчання проходило у затишній атмосфері, на комп’ютерному столі встановлюють LED лампу холодного кольорового спектру. Такий варіант має ненав’язливе випромінювання, яке не викликає швидку втому очей.

Меблі для дитячої кімнати школяра

Серед меблів, які є обов’язковими елементами інтер’єру кімнати школяра, можна виокремити:

  • ліжко або диван – зручне та просторе спальне місце, яке розташовують подалі від робочого стола у найбільш затемненій частині кімнати (подалі від вікна);
  • письмовий стіл та зручний стілець до нього – робоче місце розташовують біля вікна, щоб забезпечити його джерелом природного сонячного освітлення (при цьому на вікна краще повісити штори або жалюзі);
  • стелажі та полиці біля стола, в яких зручно зберігати підручники, книги, зошити, канцелярське приладдя та інші речі, які знадобляться школяру;
  • шафа або комод для зручного та організованого зберігання одягу.

Меблі для дитячої кімнати школяра

За наявності вільного простору можна доповнити інтер’єр спортивним кутком, ігровою зоною, місцем для розташування музичних інструментів чи інших захоплень дитини. Системи зберігання, що включають ящики, полиці, вбудовані в меблі контейнери, мають розташовуватись в різних зонах кімнати та містити необхідний інвентар.

Аксесуари та декоративні елементи

До оздоблення дитячої кімнати різноманітними декоративними елементами вдаються тільки після завершення основного оформлення приміщення меблями. Спочатку треба створити базову композицію, в якій присутні всі функціональні меблі. Дитині має бути зручно навчатись, відпочивати та грати у власній кімнаті.

Дизайн кімнати школяра може включати такі декоративні елементи, як картини, фотошпалери, м’які іграшки, кімнатні рослини, статуетки, інші аксесуари. Важливо декорувати кімнату постерами, плакатами з зображеннями улюблених персонажів фільмів, мультфільмів або зіркових особистостей, які подобаються дитині.

Аксесуари та декоративні елементи

Обов’язково поцікавтесь інтересами дитини та не заважайте їй доповнювати кімнату на власний розсуд. Наприклад, якщо школяр цікавиться футболом, то нехай в інтер’єрі будуть присутні плакати з відомими футболістами, командами, а на видному місці розташовуватиметься футбольний м’яч. Також можна підібрати тематичну постільну білизну.

Щоб розвантажити простір, варто позбавлятись від великої кількості декоративних елементів, які не несуть функціонального навантаження. Особливо це важливо у маленькій дитячій кімнаті для школяра, де не потрібне загромадження і без того невеликого простору. Однак якщо стара улюблена іграшка дитини лежить на видному місці та припадає пилом, не спішіть від неї позбавлятись. Дитина має сама усвідомити, що життя у кімнаті з купою мотлоху – не дуже гарна ідея. З часом вона самостійно навчиться позбавлятись від сміття та організовувати навколишній простір.

Освітлення у дитячій кімнаті

Достатня кількість природного світла має поступати до кімнати школяра через вікно, особливо до робочого стола. Однак по всьому периметру приміщення організовується додаткова система штучного освітлення. Вона включає точкові світильники у стелі та стінах, настінний світильник (бра), торшер на столі та приліжковій тумбочці.

Освітлення у дитячій кімнаті

У дитини має бути змога регулювати освітлення у кожній частині кімнати. Тому встановлення єдиного джерела світла у вигляді масивної люстри не є сучасним варіантом, від нього поступово відмовляються в сторону більш зручних мініатюрних світильників. Використовуйте світлодіодні лампи замість звичайних ламп розжарювання, тому що це дозволить економно споживати електроенергію.

Грамотний вибір меблів, освітлення, декоративних елементів, кольорів – все це вкупі має створювати гармонійну композицію, яка сприятиме розвитку школяра та стимулюватиме його до навчання, фізичного та психологічного самовдосконалення.