Зміст:

  1. Вікові особливості оформлення;
  2. Від 3 до 5 років;
  3. Від 6 до 12 років;
  4. Від 12 до 16 років;
  5. Стиль оформлення підліткової кімнати.

При оформленні дитячої кімнати для хлопчиків необхідно спланувати простір таким чином, щоб приміщення було максимально функціональним та відповідало побажанням дитини. Тому інтер’єр ретельно продумується із залученням професіоналів. Враховувати потрібно вік хлопчика, його захоплення та не забувати про актуальні дизайнерські тенденції.

Як оформити дитячу кімнату для хлопчиків

Вікові особливості оформлення

Оформлення інтер’єру для хлопчика віком 3 роки та 15-річного підлітка має великі відмінності. Маленька дитина ще не може чітко висловити свої побажання, тому плануванням батьки займаються самостійно. А от дитина шкільного віку має змогу чітко заявити про свої потреби та бути почутою.

Від 3 до 5 років

У ранньому віці важливо створити для дитини інтер’єр, який максимально сприятиме розвитку її захоплень. У цей період формуються перші творчі навички – схильність до малювання, музики, інших хобі. Тому у приміщенні обов’язково має знаходитись повноцінно виділена робоча зона зі зручним столом, регульованим за зростом кріслом.

Від 3 до 5 років

Різноманітні шафи, стелажі та комоди допоможуть організовано зберігати улюблені іграшки, одяг та книжки дитини, вона матиме до них вільний доступ. Також це спонукатиме хлопчика до порядку, розвиватиме вміння уважно відноситись до планування оточуючого простору.

Від 6 до 12 років

У 6-7 років хлопчик починає ходити до школи, що кардинально змінює його спосіб життя. У цьому плані важливо обладнання навчальної зони з урахуванням наступних особливостей:

  • стіл та крісло підбираються таким чином, щоб підтримувати хребет дитини та сприяти нормальній осанці;
  • стіл встановлюють біля вікна, щоб забезпечити гарне природне джерело освітлення;
  • над столом краще встановити полицю для зберігання зошитів, підручників, канцелярського приладдя та інших предметів, які знадобляться дитині для навчання.

Дитяча кімната від 6 до 12 років

З появою школи у дитини з’являються нові хобі. В рамках оформлення дитячої для хлопчиків можете встановити спортивне приладдя, якщо дитина активно займається спортом, ходить до якогось гуртка. Попіклуйтесь про окреме місце для фортепіано, синтезатора, гітари, якщо є схильність до музики.

Для дитини шкільного віку інтер’єр повинен бути більш серйозним. У цьому віці починайте відмовлятись від шпалер з супергероями, персонажами мультиків тощо, адже хлопчик хоче бути дорослим та потребує відповідного оформлення кімнати. У кімнаті можна повісити велику карту світу, щоб активізувати пізнання нашої планети.

Від 12 до 16 років

З 12 років у житті хлопчика починається підлітковий перехідний вік. У цей період дитина хоче поводитись максимально близько до дорослих та вимагає уважного ставлення до неї. Тому батькам варто прислухатись та врахувати бажання дитини при плануванні інтер’єру. У оформленні кімнати віддають перевагу мінімалізму з використанням невеликої кількості декору та 2-3 базових кольорів декорування стін, підлоги та стелі.

Дитяча кімната від 12 до 16 років

У просторі має бути місце для самовираження. Слід залишити вільний простір на стінах для розвішування постерів, плакатів з улюбленими акторами, музикантами, футбольними командами підлітка. Чудово, якщо інтер’єр буде гнучким з можливістю оперативно перефарбувати шпалери чи переставити меблі без ускладнень.

Стиль оформлення підліткової кімнати

Якихось рамок у оформленні дитячої кімнати не існує. Дизайнери виокремлюють десятки напрямків, у яких можна створювати інтер’єр. Можна виділити декілька найбільш популярних, які перевірені часом:

  1. сучасний стиль – під цим виразом розуміють лаконічний функціональний простір, в якому кожен елемент має своє призначення і відсутні компоненти, які загромаджують місце;
  2. космос – інтер’єр з елементами зоряного неба, у синіх кольорах підійде підліткам, які цікавляться цією тематикою та прагнуть до дослідження всесвіту;
  3. лофт – ідеальний стилістичний напрям для підліткової кімнати, тому що передбачає мінімальну обробку поверхонь, використання цегляних стін та універсальних меблів.

У колірній гамі краще використовувати універсальні холодні відтінки – синій, зелений, білий, сірий. Кількість кольорів має бути мінімальною,щоб не перенасичувати простір. Краще обійтись без різнокольорових вставок на стінах та стелі, зробивши оформлення більш монохромним та цілісним.

Стиль оформлення підліткової кімнати

Не забувайте про те, що оформити дитячу для хлопчиків необхідно безпечними меблями з міцних матеріалів. У підлітковій кімнаті точно не місце елементам з крихкого скла чи пластику, які не витримають навантаження. Меблі мають бути стійкими до механічних навантажень, вологості та не накопичувати на собі велику кількість пилу.

При врахуванні цих параметрів можна створити зручний та привабливий простір, у якому дитині буде комфортно зростати. Вона зможе реалізувати свої творчі задуми та отримає незабутні враження, які залишаться з нею на все життя.