Зміст:

  1. Рекомендації щодо догляду за оббивкою;
  2. Індивідуальні особливості тканин (чистка);
  3. Засоби для догляду за диванною оббивкою;
  4. Що краще не використовувати для очищення.

Купівля дивана з міцною дорогою оббивкою не гарантує, що вона прослужить довгий час. Адже крім цього необхідно правильно доглядати оббивний матеріал, періодично очищати його від забруднень, що накопичуються. Прибирання дивана своїми руками вимагає відповідального підходу та знань, як правильно почистити диван.Як правильно доглядати оббивку дивана?

Рекомендації щодо догляду за оббивкою

Частота очищення оббивного матеріалу в домашніх умовах залежить від його типу та рівня забрудненості, але зазвичай достатньо виконувати прибирання раз на 1-2 тижні. Стандартне прибирання включає такі процедури:

  1. очищення важкодоступних місць за допомогою пилососу;
  2. протирання вологою ганчіркою або серветкою без застосування хімічного засобу для чищення (якщо тканина стійка до вологи);
  3. чищення елементів конструкції від пилу сухою ганчіркою;
  4. розкладання дивана, щоб прибрати в ящиках та внутрішніх нішах.

Інструменти для догляду за диванною оббивкою

Перед тим як почистити диван, необхідно уважно ознайомитися з рекомендаціями щодо догляду за конкретними тканинами. Адже очищення дивана з натуральної шкіри, жаккарда або мікрофібри буде відрізнятися за особливостями, оскільки матеріали мають різні технічні характеристики. Деякі тканини не сумісні з вологим прибиранням.

Індивідуальні особливості тканин (чистка)

Диван з тканинною оббивкою має різну стійкість до певних типів забруднень – шерсті домашніх тварин, пилу, мокрих плям та іншого. Тому при догляді за ним враховують такі особливості оббивного матеріалу:

  • шкіряний диван найбільш практичний і вимагає мінімального догляду, тому вкладення в оббивку шкірою окупить себе;
  • гобелен зношується довше порівняно з гладкими матеріалами та вимагає сухого прибирання пилососом один раз на тиждень;
  • за кольоровою оббивкою легше доглядати, оскільки на ній менше залишаються сліди пазурів, шерсть та пил;
  • ворсові тканини можуть змінювати початковий відтінок, щоб виправити це достатньо скористатися м’якою щіткою.

Рекомендації щодо догляду за оббивкою

Гобелен є найменш привабливим вибором, якщо ви встановлюєте диван у кімнатах, де бувають діти або домашні тварини. Щоб почистити м’яку оббивку дивана з цього матеріалу потрібно багато часу та зусиль.

Каталог диванів під замовлення від компанії Snite

Шеніл, велюр та інші тканини з подібної категорії вирізняються блиском, тому відтінкове покриття може змінюватись в залежності від освітленості. Також враховуйте, що при установці дивана в добре освітлених локаціях він потребуватиме більш частого догляду через кращу видимість пилу. Чим активніше ви користуєтеся меблями, тим інтенсивніше вони забруднюватимуться.

Засоби для догляду за диванною оббивкою

Оббивка диванів професійно очищається з використанням спеціалізованих засобів та обладнання. Не варто думати, що можна взяти будь-яку ганчірку, що потрапила під руку, якою ви також миєте підлогу або робочі поверхні, і почистити нею меблі. Для очищення слід озброїтись такими компонентами:

  • м’яка губка або мочалка, які не дряпатимуть оббивну тканину;
  • використання мильного розчину для видалення забруднень, що в’їлися, якщо це дозволяє матеріал оббивки;
  • спеціалізовані засоби догляду за м’якими меблями, які можна купити в господарських магазинах.

Після вологого прибирання не допускається прискорене висушування оббивки за допомогою фена, праски, обігрівальної техніки. Вона має висохнути природним шляхом, а в іншому випадку високі температури можуть нашкодити тканині, призвести до швидкого зносу.

Засоби для догляду за диванною оббивкою

Що краще не використовувати для очищення

Якщо ви не хочете, щоб оббивка вашого дивана стала непридатною дуже швидко, ні в якому разі не використовуйте для очищення компоненти на основі нерозбавленого спирту, ацетону, трихлоратину, прехлоретину, а також полірувальні пасти та розчинники. Заздалегідь поцікавтеся у продавця перед покупкою меблів, як правильно почистити диван та якого специфічного догляду він вимагає. Якщо врахуєте всі нюанси, то зможете довгий час зберігати привабливий зовнішній вигляд та природний відтінок оббивки.

При появі на оббивному матеріалі дивана плям рекомендується видаляти їх якнайшвидше. Чим довше відтягувати з вирішенням цього питання, тим сильніше забруднення в’їдатимуться в структуру дивана і тим складніше буде їх позбутися. У багатьох випадках у домашніх умовах достатньо обійтися мильним розчином, щоб не купувати дорогу побутову хімію та інші магазинні засоби догляду.

Оббивна тканина дивана потребує регулярної уваги, хоча процес не займає багато часу. Краще витратити десяток хвилин у вихідний день, щоб подбати про чистоту оббивки, ніж потім витрачати гроші на вартісну перетяжку дивану через те, що тканина на ньому остаточно втратила привабливий зовнішній вигляд і не підлягає відновленню. Пам’ятайте про це та зможете насолоджуватися розкішною оббивкою тривалий час.