Зміст:

  1. Суміщення кімнат: плюси та мінуси
  2. Варіанти ефективного зонування приміщення
  3. Розміщення меблів
  4. Матеріали для декорування кімнати

При наявності обмеженого вільного простору у приміщенні виникає питання – як розділити кімнату на спальню і дитячу? Використовувати одне приміщення у домі і у якості спальні для батьків, і дитячої можна, якщо грамотно та відповідально підійти до його планування. Спеціалісти дають декілька рекомендацій для успішного вирішення цього завдання.

Як розділити кімнату на спальню і дитячу

Суміщення кімнат: плюси та мінуси

Об’єднання дитячої кімнати зі спальнею може здатись недоречним, але насправді така ідея дає низку переваг:

  • батьки постійно перебувають поруч з малюком, тому мають змогу слідкувати за ним та запобігати небезпечним ситуаціям (це особливо актуально для новонароджених);
  • при наявності невеликої кількості квадратних метрів можна зекономити навколишній простір, раціонально використати кожен вільний сантиметр;
  • можна створити оригінальний та цікавий інтер’єр з гармонійним поділом приміщення на зони (тимчасово або постійно).

Звичайно, об’єднання кімнати батьків та дитини в дечому обмежує їхній особистісний простір.

Суміщення кімнат: плюси та мінуси

Батьки не зможуть гучно шуміти, якщо дитина спатиме поруч. Тому зазвичай такий варіант розглядають як тимчасове рішення, поки малюк не підросте, а батьки не знайдуть можливостей для придбання більшої кількості квадратних метрів.

Варіанти ефективного зонування приміщення

Для розділу кімнати на спальню і дитячу дизайнери рекомендують використання конкретних інструментів зонування, перевірених часом:

  1. візуальне розділення кімнати на зони для батьків та дитини за допомогою різних кольорів, текстур, шпалер, підлогових покриттів;
  2. встановлення ширм або мобільних перегородок для створення своєрідних двох приміщень у межах однієї кімнати;
  3. використання гіпсокартонних конструкцій, які дозволяють ефективно зонувати простір;
  4. встановлення високих шаф, які одночасно відокремлюють дитячу зону від спальні, а також стають багатофункціональною системою для зберігання речей.

Сучасні фізичні засоби цілком дозволяють створити в межах однієї кімнати два повноцінно функціонуючих приміщення. Ви зможете отримати особистісний простір для себе, при цьому дитина буде знаходитись у безпосередній близькості від вас.

Варіанти ефективного зонування приміщення

Якщо ви розглядаєте варіант розміщення дитячої кімнати у спальній на тимчасовій основі, тоді можна обійтись лише візуальним зонуванням. У майбутньому ви зможете з легкістю перетворити дитячу частину приміщення в функціональну зону, коли дитина переїде до окремої кімнати.

Розміщення меблів

Одним із ключових питань розподілу простору є встановлення меблів. Двоспальне батьківське ліжко у маленькій кімнаті краще розмістити поперек у однієї з стін. Поруч можна встановити дитячу колиску або ліжко з гратами, причому робити це варто з тієї сторони, де спить мати. Це дозволить їй швидко дістатись до дитини, якщо треба буде її заколисати чи змінити підгузок.

Розміщення меблів

Не розміщуйте ліжечко для маленької дитини біля вікна, опалювальних приладів, розеток, гострих кутів – це може бути небезпечним. Якщо встановлюєте окреме ліжко для дитини шкільного віку, можна виділити місце в окремому кутку, адже підліток вже не потребує постійної батьківської опіки і заслуговує на власний огороджений простір.

Матеріали для декорування кімнати

За допомогою візуальних засобів можна цілком створити дві окремих зони в межах одного приміщення. При цьому немає обмежень щодо декорування, окрім вашої фантазії. Однак експерти рекомендують при створені частини кімнати для дитини використовувати стримані кольорові акценти. Краще утриматись від яскравих чи кислотних кольорів, які можуть негативно вплинути на психіку малюка.

Натуральні матеріали підходять якнайкраще. Не варто забувати про безпеку, тому оздоблення крихким склом, важкими залізними чи кам’яними елементами – не кращий вибір для приміщення, де буде постійно перебувати маленька дитина. Фарбування поверхонь є найпростішим варіантом зонування кімнати на спальню і дитячу, адже в майбутньому можна буде перефарбувати стіни та змінити візуальні акценти. Додаткову шумоізоляцію надають стінові панелі з фетра.

Матеріали для декорування кімнати

Також використовуйте матеріали, які легко миються та не стають джерелом забруднення, накопичення бактерій. Поверхні меблів мають легко відмиватись від пилу та бруду звичайними побутовими засобами.

При розробці інтер’єру для об’єднаної спальні та дитячої кімнати пріоритетом має бути не дизайн елементів, а їх безпечність та вдале розташування. Тому обов’язково використовуйте міцні елементи з надійними кріпленнями, без гострих кутів та конструкцій, що випирають. Якщо не знаєте, як реалізувати власні ідеї на практиці – залучиться підтримкою професіонального дизайнера. Він чітко розділить приміщення на окремі зони, враховуючи бажання замовника.