Зміст:

 1. Які показники має мати якісна оббивка;
 2. Які є популярні варіанти оббивок;
 3. Натуральна шкіра;
 4. Жаккард;
 5. Велюр;
 6. Флок;
 7. Шеніл;
 8. Тканини для оббивки диванів у різних кімнатах.

Диванна оббивка – характеристика меблів, що впливає не лише на її зовнішній вигляд, а й на захисні властивості, стійкість до забруднення. Тому рішення як вибрати тканину для оббивки меблів має бути ретельно зваженим та продуманим. Широкий асортимент варіантів включає натуральні та синтетичні матеріали, у кожного з яких свої особливості та характеристики.

Яку тканину вибрати для оббивки м'яких меблів

Які показники має мати якісна оббивка

Привабливий оббивний матеріал для дивана має пройти сертифікацію за такими показниками:

 1. стійкість до стирання – для цього матеріал проходить тест Мартіндейла, за яким він повинен витримати щонайменше 20 тисяч циклів або обертів диска по траєкторії вісімки на зразку тканини;
 2. щільність – впливає на довговічність оббивки та має відповідати показнику від 200 гр/м2 і вище;
 3. стабільність волокон – тканина не повинна сідати чи розтягуватися після численних циклів прання;
 4. пілінгування – матеріал повинен витримати більше 500 циклів тертя на тесті, тоді на ньому не будуть утворюватися катишки.

Вибір видів меблевої тканини за різними показниками залежить від місця розміщення дивану. Якщо він встановлюватиметься в дитячій кімнаті або на кухні, то важливо, щоб оббивка не вбирала запахи, була стійка до забруднення та потрапляння вологи. Якщо в будинку є дитина, бажано, щоб матеріал легко відмивався від фломастерів.

Які показники має якісна оббивка

Які є популярні варіанти оббивок

Серед сучасних оббивних матеріалів є безліч варіантів, які добре себе зарекомендували. Можна виділити такі види оббивки дивана:

 • натуральна шкіра – довговічний, але дорогий матеріал;
 • шкірозамінник – більш доступний та екологічний замінник натуральної шкіри, який стійкий до зносу, але боїться пазурів домашніх тварин та високих температур;
 • флок – тканина на бавовняній основі, яка вишукано виглядає та добре відмивається;
 • жаккард – матеріал приваблює різноманітністю плетінь та текстур;
 • мікрофібра – приємна на дотик, стійка до вологи та бруду;
 • велюр – вишуканий матеріал, який все ж таки схильний до швидкого стирання при частому використанні.

Варто докладніше розібратися з характеристиками популярних видів оббивки м’яких меблів, щоб знайти найкращі варіанти для конкретних ситуацій використання.

Натуральна шкіра

Розкішне рішення для створення вишуканого інтер’єру. Матеріал вирізняється стійкістю до вологи, пилу та бруду, вимагає догляду з використанням спеціалізованих засобів. Істотним мінусом натуральної шкіри стає страх до гострих предметів. Тому наявність домашніх тварин стане на заваді вибору шкіряної оббивки дивана.

Натуральна шкіра

Жаккард

Тканина виготовляється за допомогою переплетення ниток, що дозволяє досягти високого рівня довговічності та зносостійкості. Вона вирізняється стійкістю до підвищених температур, тому розміщення дивана біля вікна під впливом прямих сонячних променів не призведе до вигоряння та знебарвлення меблевої тканини жаккарда.

Жаккард

Велюр

Вишукане привабливе рішення, що отримується шляхом комбінування волокон натуральних та синтетичних тканин. Воно приємне на дотик, але дивани з велюру швидко забруднюються. Тому їх не бажано ставити на кухні та у дитячій кімнаті, де вони будуть щодня зазнавати суттєвого забруднення.

Велюр

Флок

М’яка оббивка, що виготовляється на основі бавовни. Вона вирізняється гіпоалергенними властивостями і зовні схожа з оксамитом. На відміну від натуральної шкіри не боїться котячих пазурів, проте згодом ворсиста тканина змінюється і втрачає привабливість. Але цей оббивний матеріал відноситься до категорії довговічних.

Флок

Шеніл

З одного боку, цей синтетичний матеріал вирізняється стійкістю до забруднення, механічних пошкоджень, не вбирає запахів і не викликає алергії. Але є у нього слабка ланка – він боїться вологи і мокру пляма на тканині практично неможливо вивести. Тому дивани з шенілу встановлюються тільки в кімнатах, де немає підвищеної вологості. Оббивка не підходить для сімей із маленькими дітьми.Шеніл

Тканини для оббивки диванів у різних кімнатах

Кожен матеріал має свої особливості, тому варто відштовхуватися від параметрів експлуатації дивана. Вирішуючи як вибрати оббивку для дивана, зверніть увагу на частоту використання меблів, наявність у будинку дітей та домашніх улюбленців, кімнату, в якій буде встановлений диван. Для вітальні та спальні більш підходящими будуть одні рішення, а ось для кухні чи дитячої кімнати вони можуть зовсім не підійти.

Якщо конкретизувати, то для кухні підходять флок, шеніл і штучна замша, для вітальні більш відповідними будуть велюр і мікровелюр, а для спальної та дитячої кімнати зупиніться на жаккарді, велюрі або шеніллі.

Які є популярні варіанти оббивок

Спочатку подбайте про те, щоб підібрати відповідну оббивну тканину за міцністю, а вже потім звертайте увагу на її колір та фактуру. Вологостійкість, гіпоалергенність, стійкість до стирання та забруднення – основні показники, щоб грамотно вибрати оббивну тканину для дивана.